Festiwal Filmowy w Cannes ujawnia oficjalną selekcję 2020: Wes Anderson, Steve McQueen, Naomi Kawase i Pixar!

Festiwal Filmowy w Cannes ujawnił selekcję 2020 roku. Na liście m.in. nowe filmy Wesa Andersona, Steve’a McQueena, Pixara, Francois Ozon, Naomi Kawase i Thomasa Vinterberga.

Pomimo anulowania tegorocznej edycji festiwalu z powodu koronawirusa, Cannes ujawniło 56 filmów, które będą mogły pochwalić się znakiem jakości „Cannes 2020”. Na liście znalazły się produkcje m.in Wesa Andersona (The French Dispatch), François Ozon (Éte 85), Naomi Kawase (True Mothers), Steve’a McQueena (Loversrock i Mangrove), a także Thomas’a Vinterberga (Another Round). Poniżej znajdziecie listę wszystkich zakwalifikowanych filmów:

Paweł Pawlikowski w Cannes ze Złotą Palmą za reżyserię filmu Zimna wojna

Paweł Pawlikowski w Cannes ze Złotą Palmą za reżyserię filmu Zimna wojna

Zobacz również: The French Dispatch – oficjalny zwiastun nowego filmu Wesa Andersona!

Cannes 2020:

  • THE FRENCH DISPATCH – Wes Anderson (USA) 1h43
  • ÉTÉ 85 – François Ozon (France) 1h40
  • ASA GA KURU (True Mothers) – Naomi Kawase (Japan) 2h20
  • LOVERS ROCK – Steve McQueen (United Kingdom) 1h08
  • MANGROVE – Steve McQueen (United Kingdom) 2h04
  • DRUK (Another Round) – Thomas Vinterberg (Denmark)1h55
  • ADN (DNA) – Maïwenn (Algeria/France) 1h30
  • LAST WORDS – Jonathan Nossiter (USA) 2h06
  • HEAVEN: TO THE LAND OF HAPPINESS – IM Sang-Soo (South Korea) 1h40
  • EL OLVIDO QUE SEREMOS (Forgotten we’ll be) – Fernando Trueba (Spain) 2h16
  • PENINSULA – YEON Sang-Ho (South Korea) 1h54
  • IN THE DUSK (Au crépuscule) – Sharunas BARTAS (Lituania) 2h06
  • DES HOMMES (Home Front) – Lucas BELVAUX (Belgium) 1h40
  • THE REAL THING – Kôji Fukada (Japan) 3h48
  • PASSION SIMPLE – Danielle Arbid (Lebanon) 1h36
  • A GOOD MAN – Marie Castille Mention-Schaar (France) 1h47
  • LES CHOSES QU’ON DIT, LES CHOSES QU’ON FAIT – Emmanuel Mouret (France) 2h
  • SOUAD – Ayten Amin (Egypt) 1h30
  • LIMBO – Ben Sharrock (United Kingdom) 1h53
  • ROUGE (Red Soil) – Farid Bentoumi (France) 1h26
  • SWEAT – Magnus Von Horn (Sweden) 1h40
  • TEDDY – Ludovic et Zoran Boukherma (France) 1h28
  • FEBRUARY (Février) – Kamen Kalev (Bulgaria) 2h05
  • AMMONITE – Francis Lee (United Kingdom) 2h
  • UN MÉDECIN DE NUIT – Elie Wajeman (France) 1h40
  • ENFANT TERRIBLE – Oskar Roehler (Germany) 2h14
  • NADIA, BUTTERFLY – Pascal Plante (Canada) 1h46
  • HERE WE ARE – Nir Bergman (Israel) 1h34
  • SEPTET: THE STORY OF HONG KONG – Ann Hui, Johnnie TO, Tsui Hark, Sammo Hung, Yuen Woo-Ping et Patrick Tam -1h53
  • FALLING – Viggo Mortensen (USA) 1h52
  • PLEASURE – Ninja Thyberg (Sweden) 1h45
  • SLALOM – Charlène Favier (France) 1h32
  • CASA DE ANTIGUIDADES (Memory House) – Joao Paulo Miranda Maria (Brazil)1h27
  • BROKEN KEYS (Fausse note) – Jimmy Keyrouz (Lebanon) 1h30
  • IBRAHIM – Samir Guesmi (France) 1h20
  • BEGINNING (Au commencement) – Déa Kulumbegashvili (Georgia) 2h10
  • GAGARINE – Fanny Liatard et Jérémy Trouilh (France) 1h35
  • 16 PRINTEMPS – Suzanne Lindon (France) 1h13
  • VAURIEN – Peter Dourountzis (France) 1h35
  • GARÇON CHIFFON – Nicolas Maury (France) 1h48
  • SI LE VENT TOMBE (Should the Wind Fall) – Nora Martirosyan (Armenia) 1h40
  • JOHN AND THE HOLE – Pascual Sisto (USA) 1h38
  • STRIDING INTO THE WIND (Courir au gré du vent) – WEI Shujun (China) 2h36
  • THE DEATH OF CINEMA AND MY FATHER TOO (La Mort du cinéma et de mon père aussi) – Dani Rosenberg (Israel) 1h40
  • EN ROUTE POUR LE MILLIARD (The Billion Road) – Dieudo Hamadi (Democratic Republic of Congo) 1h30
  • THE TRUFFLE HUNTERS – Michael Dweck et Gregory Kershaw (USA) 1h24
  • 9 JOURS À RAQQA – Xavier de Lauzanne (France)
  • ANTOINETTE DANS LES CÉVÈNNES – Caroline Vignal (France) 1h35
  • LES DEUX ALFRED – Bruno Podalydès (France) 1h30
  • UN TRIOMPHE (The big hit) – Emmanuel Courcol (France) 1h40
  • L’ORIGINE DU MONDE – Laurent Lafitte (France) 1st film 
  • LE DISCOURS – Laurent Tirard (France) 1h27
  • AYA TO MAJO (Earwig and the Witch) – Gorô Miyazaki (Japan) 1h22
  • FLEE – Jonas Poher Rasmussen (Denmark) 1h30
  • JOSEP – Aurel (France) 1h20
  • SOUL – Pete Docter (USA) 1h30

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik piłki nożnej, kibic FC Barcelony i Roberta Kubicy, entuzjasta kina, seriali oraz gier komputerowych.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?