Film 303. Bitwa o Anglię zobaczyło już ponad 200 tysięcy widzów

Historyczna produkcja 303. Bitwa o Anglię wyświetlana w kinach jest od dwóch tygodni. Znamy najnowsze dane o frekwencji.

Opowieść o legendarnych polskich lotnikach, którzy stali się najskuteczniejszymi pilotami podczas bitwy o Anglię, już po weekendzie otwarcia z wynikiem 72 624 widzów znalazła się na szczycie polskiego box office. Po drugim weekendzie wyświetlania w polskich kinach wojenne widowisko przyciągnęło łącznie przed ekrany już 216 086 widzów! W ostatni weekend 303. Bitwa o Anglię uplasował się na trzecim miejscu Box Office zaraz za skierowanym do szerokiej publiczności globalnym hitem Meg i familijną produkcją Disneya Krzysiu, gdzie jesteś?

W najbliższy weekend dojdzie zaś do interesującego pojedynku w polskich kinach, gdyż 31 sierpnia na ekrany wprowadzony zostanie film Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

303 Bitwa o Anglię Iwan Rheon Hurricane

fot. Prospect3

W głównych rolach wystąpili Marcin Dorociński, gwiazda Gry o tron – Iwan Rheon oraz syn Mela Gibsona – Milo Gibson. Na ekranie pojawią się  również Filip Pławiak, Stefanie Martini, Nicholas Farrel, Krystof Hadek, Adrian Zaremba, Radosław Kaim, Sławomir Doliniec, Damian Dudkiewicz, Rafał Ferenc, Kamil Lipka.

Reżyserem filmu jest David Blair – zdobywca nagród BAFTA i Emmy. Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Śliskowski (Generał Nil, Czas Honoru. Powstanie). Film został wyprodukowany przez Michaela Paszko, Matta Whyte’a, Krystiana Kozłowskiego i Roberta Chadaja z firmy Prospect 3.

Zobacz również: 303. Bitwa o Anglię – recenzja filmu, którego nie da się pomylić

7 września 303. Bitwa o Anglię trafi do brytyjskich kin pod tytułem Hurricane.

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: Prospect3

Zastępca redaktora naczelnego

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tomek pisze:

Film zdecydowanie zasłużył na tak wysoki wynik frekwencyjny

Jarek pisze:

Wynik i tak zostanie pobity przez Dywizjon 303. Historia prawdziwa… W angielskim filmie efekty poniżej krytyki, oznaczenia samolotów przekombinowane itp itd.. Wielu znajomych było i nie ukrywaja jako entuzjaści lotnictwa, że: obejrzeli i zapomnieli…. m.in z powodów powyżej

jolanta pisze:

wynik adekwatny do jakości filmu 🙂

jeroni pisze:

Super wynik. Tego się spodziewałem

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?