Film dokumentalny o pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen na Disney Plus!

Jesteście fanami Gwiezdnych Wojen? W takim razie Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Saga powinno być dla Was pozycją obowiązkową.

Do niedawna dokument ten był bardzo trudny do obejrzenia. Wypuszczony pierwotnie w roku 2004 przy okazji premiery Original Trilogy na DVD. Nie każdemu udało się to jednak obejrzeć. Teraz Disney Plus wynagrodzi fanom całe lata problemów, jakie Lucasfilm robił, by obejrzeć ten film na platformie u boku reszty produkcji sagi. Do kolekcji brakuje jeszcze Ostatniego Jedi – który pojawi się w ofercie już 19 grudnia – oraz filmu o Hanie Solo, który będzie dostępny na platformie dopiero 9 lipca przyszłego roku.

kadr z filmu Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja

Zobacz również: Disney+ posiada już 10 milionów subskrybentów!

Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Saga to 2,5-godzinna gratka dla każdego fana filmów, które stworzyły podwaliny pod to wielkie uniwersum. Znajdziemy tam mnóstwo ciekawostek z planu oraz wywiady z największymi gwiazdami oryginalnej trylogii.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Gwiezdne wojny: Część VI – Powrót Jedi

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?