Filmowa wersja Deadwood oficjalnie powstanie! Zdjęcia w październiku!

Dla wielu Deadwood jest serialem kultowym, stawianym obok najmocniejszych telewizyjnych produkcji. Teraz dowiadujemy się, że jej filmowa wersja została oficjalnie zaklepana i już za kilka miesięcy rozpoczną się prace nad powstaniem.

Wiemy to od Caseya Bloysa, czyli głowy HBO we własnej osobie, który ogłosił to na konferencji w Nowym Jorku. Plotki o takim projekcie krążą już od wielu lat, a konkretnie od 2006 roku, odkąd seria Deadwood została anulowana po 3. sezonie. Scenariusz napisze oczywiście twórca skryptu serialowej wersji, David Milch.

Deadwood

kadr z serialu Deadwood

Zobacz również: Sean Penn w zapowiedzi serialu twórcy House of Cards!

Milch już od dłuższego czasu zabierał się za filmowe zwieńczenie najważniejszych wątków tej wyjątkowej produkcji traktującej o wyjętym spod prawa Stanów Zjednoczonych miasteczku. Wreszcie więc rywalizacja pomiędzy Sethem Bullockiem (Timothy Olyphant) a Ale Swearengenem (jak zwykle genialny Ian McShane) oraz wiele innych wątków mogą znaleźć swoje zwieńczenie.

Źródło: comingsoon.net / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?