Filmowe Downton Abbey może otrzymać sequel

Już niedługo otrzymamy kontynuację popularnego serialu Downton Abbey, ale tym razem w formie filmu. Według twórców, może pojawić się ich więcej.

Downton Abbey to niezwykle popularny brytyjski serial opowiadający o mieszkańcach tytułowego zamku, żyjących w burzliwych latach 20, XX wieku. Produkcja była wielkim sukcesem i doczekała się aż sześciu sezonów. Ostatni z nich ukazał się w 2015 roku i to właśnie po wydarzeniach w nim przedstawionych rozpoczyna się film. Dla fanów, powrót na dwór Downton Abbey to na pewno duże wydarzenie. Dlatego też, producent Gareth Neame myśli już o możliwości kontynuacji.

Jestem pełen optymizmu, że ze względu na fakt jak angażujący był serial, ludzie będą chcieli pójść do kina i obejrzeć film. Być może stworzy to apetyt na więcej. Wszystko zależy od tego jak film przyjmą fani. Myślę, że od strony mojej, Juliana Fellowesa [scenarzysta produkcji] i obsady, chęć by stworzyć kontynuację istnieje już teraz.

Zobacz również: Rzymskie Dziewczyny – pierwsza zapowiedź i data premiery 2. sezonu

Fot. kadr z filmu Downton Abbey

Filmowa odsłona Downton Abbey zaczyna się w 1927 roku, po zakończeniu ostatniego sezonu serialu. Tym razem rodzina i służba mieszkająca w zamku stanie przed wyzwaniem zorganizowania przyjęcia dla pary królewskiej.

W filmie powraca kluczowa obsada serialu, a za reżyserię odpowiada Michael Engler. Pracował on już przy pierwotnej wersji telewizyjnej serii. Jest on również jednym z reżyserów Seksu w wielkim mieście. Jego nowy film zadebiutuje w kinach w Polsce 13 września.

Źródło: variety.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?