Filmy platformy Netflix w kinach?

Jak dotąd najpopularniejszy serwis streamingowy konsekwentnie wyłamuje się z tradycyjnego modelu wypuszczania swoich filmów w kinach, w najlepszym razie wystawiając niektóre produkcje w pojedynczych kinach, aby mogły być nominowane do Oscara. To jednak może ulec gwałtownej zmianie.

Powodem ma być przede wszystkim zaproszenie najlepszych reżyserów do współpracy. Nieraz bowiem tamci są odstraszani przez brak szerokiej dystrybucji w kinach. Netflix ma podobno rozważać takie bezprecedensowo dla siebie zabiegi w przypadku dwóch produkcji, które obecnie walczą w głównym konkursie festiwalu w Wenecji. Chodzi o Romę Alfonso Cuarona oraz 22 July Paula Greengrassa.

Netflix

Fot. Materiały prasowe Netflix

Jako że Netflix nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej kwestii, pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń. Ale tego typu wybieg z pewnością pomogłyby Netfliksowi w starciach chociażby z Amazonem, który nigdy nie miał problemów z dystrybuowaniem w kinach swoich najważniejszech filmów.

Źródło: Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?