Flash Gordon – Taika Waititi nakręci animowaną wersję kultowego hitu lat 80.?

Po sukcesie Thor: Ragnarok akcje twórcy Co robimy w ukryciu? poszły zdecydowanie w górę. Oprócz m.in. Akiry, wygląda na to, że zajmie się jeszcze innym interesującym projektem.

Flash Gordon w nowej wersji był już łączony z kilkoma twórcami – ostatnio z Matthew Vaughnem i Juliusem Averym. Teraz jednak sytuacja jest o tyle ciekawsza, że remake w wydaniu Waititiego ma być… animacją. A biorąc pod uwagę szalone projekty tego twórcy, tego typu nowe wydanie może wypaść lepiej od „klasycznego” remake’u. Zwłaszcza, że przecież pierwowzorem była komiksowa historia.

Flash Gordon

Fot. Shutterstock/King Features Syndicate

Zobacz również: Matrix 4 – Michael B. Jordan w filmie sióstr Wachowskich?

Flash Gordon był z początku komiksem z 1934 roku, jednak najbardziej znana jest filmowa wersja z 1980 roku. Opowiada o tytułowym bohaterze i jego przyjaciołach, którzy trafiają na planetę Mongo. Tam muszą powstrzymać złowrogiego Imperatora Minga, którego plany zagrażają Ziemi.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?