Fuga – dzieło Agnieszki Smoczynskiej już w kinach

Dzisiaj do kin trafił oficjalnie film Fuga Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki m.in. wielokrotnie wyróżnianych Córek dansingu. Filmowi patronuje portal Movies Room.

O czym jest nowy obraz Smoczyńskiej? Jak pisze dystrybutor, Fuga to obraz z gatunku mystery, który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Bohaterka, Alicja, straciła pamięć. Z dala od domu i rodziny zbudowała nową siebie, niezależną i bezkompromisową. Jednak wraca po dwóch latach do swojego poprzedniego życia. Jej rodzina oczekuje, że na powrót odnajdzie się w roli żony, matki i córki. Alicja nie pamięta miłości do rodziny. Mąż i syn nie rozpoznają kobiety, która wygląda znajomo, ale zachowuje się jak ktoś obcy. Czy przypomnienie sobie dawnego uczucia jest niezbędne do bycia szczęśliwym?

W rolach głównych zobaczymy: Gabrielę Muskałę, Łukasza Simlata i Zbigniewa Walerysia. Uroczysta, polska premiera filmu miała miejsce 4 grudnia, oficjalna – dzisiaj. W maju wyświetlano go także na festiwalu w Cannes – gdzie zebrał bardzo dobre opinie.

Zobacz również: Fuga – premierowa recenzja filmu Agnieszki Smoczyńskiej z festiwalu w Cannes!

Źródło: informcja prasowa, ilustracja wprowadzenia: materiały promocyjne

Stały współpracownik

Interesuję się literaturą, z dużym naciskiem na fantastykę. Robiłam konwenty, dłubię na portalach. I dużo piszę o dinozaurach. Możecie mnie poczytać w różnych miejscach, ostatnio na blogu MatkaPrzełożona.wordpress.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?