Advertisement

Fuga – festiwalowy zwiastun filmu Agnieszki Smoczyńskiej

Fuga to drugi pełnometrażowy film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej (Córki dancingu). Niedługo zaprezentowany zostanie na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach (29.06 – 7.07) w ramach sekcji Inne Spojrzenie. W sieci pojawiła się nowa zapowiedź filmu, która promować będzie go podczas czeskiego festiwalu.

Fuga to opowieść o kobiecie, która nagle straciła pamięć i zbudowała zupełnie nową tożsamość. Po dwóch latach wraca do poprzedniego życia i próbuje odnaleźć się w nowej-starej rzeczywistości. Scenariusz inspirowany jest prawdziwą historią i przypadkami osób cierpiących na specyficzny rodzaj amnezji zwany fugą dysocjacyjną.

Zobacz również: Fuga – premierowa recenzja filmu Agnieszki Smoczyńskiej z festiwalu w Cannes!

Agnieszka Smoczyńska niedawno znalazła się na sporządzonej przez magazyn Variety liście 10 najzdolniejszych europejskich reżyserek. W ostatnim czasie byłą autorką jednego z segmentów (Kindler i dziewczyna) nowelowego horroru The Field Guide to Evil oraz została zaproszona do reżyserii odcinków polskiego serialu Netflixa 1983.

Światowa premiera filmu miała miejsce 15 maja. Fuga znalazła się wtedy w programie sekcji Tygodnia Krytyki (Semaine de la Critique) na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes. Do polskich kin film ma trafić jesienią.

Źródło: youtube.com / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?