Fuga – oficjalny plakat filmu Agnieszki Smoczyńskiej

Fuga to nowe dzieło Agnieszki Smoczyńskiej, autorki głośnych Córek dancingu. Kino Świat zaprezentował oficjalny plakat produkcji.

Fuga to obraz z gatunku mystery, który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Zobacz również: Smarzowski o filmie Kler: „Jest dużo bardziej poważny niż zwiastun”

fuga plakat film polski 2018

fot. materiały prasowe

W rolach głównych wystąpili: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat i Zbigniew Waleryś. Fuga to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych Córek dancingu – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).

Fuga prezentowana będzie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie o Złote Lwy powalczy w Konkursie Głównym. Do repertuaru kin trafi dopiero 7 grudnia.

Źródło: Kino Świat / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?