AdvertisementFuga – oficjalny zwiastun filmu Agnieszki Smoczyńskiej

Prezentujemy poruszającą i trzymającą w napięciu zapowiedź filmu Fuga w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Jest to obraz z gatunku mystery, który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Film reżyserki wielokrotnie nagradzanych Córek dancingu jest jednym z objawień tegorocznego sezonu festiwalowego. Był pokazywany na takich międzynarodowych imprezach, jak: 71. MFF w Cannes, Koreański Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan, 51. Kataloński Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sitges, gdzie Fuga dostała nagrodę dla najlepszego filmu pełnometrażowego czy 9. Festiwalu Filmów Awangardowych w Atenach, gdzie nagrodzono Gabrielę Muskałę za główną rolę w filmie. Obraz można było zobaczyć również na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie produkcja została nagrodzona za zdjęcia, a reżyserka filmu odebrała nagrodę za drugi film oraz 7. Festiwalu Aktorstwa Filmowego we Wrocławiu, gdzie nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską przyznano Łukaszowi Simlatowi. Obraz na całym świecie spotyka się z bardzo ciepłym przyjęciem, a prawa do niego zostały już sprzedane do m.in Danii, Czech, Niemiec, Szwecji, Kanady i Chin. Przedsmak tego, co tak zachwyciło polskich i zagranicznych krytyków, prezentujemy już dziś w oficjalnym zwiastunie filmu.

Zobacz również: 7 uczuć zobaczyło już ponad 450 000 widzów! To najlepszy polski film tego roku?

Opis: Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Na ekrany polskich kin Fuga wejdzie 7 grudnia.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Radek Folta pisze:

Trzeba dodać, że w zwiastunie pojawia się cytat z naszej recenzji filmu 🙂 Duma

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?