Fuga trafi do polskich kin dopiero w grudniu

Fuga, nowe dzieło autorki głośnych i docenionych Córek dancingu, to „wyjątkowe kino” jak pisał w swojej recenzji z Cannes Radek Folta. Kino Świat ustalił datę premiery filmu. Produkcja, która ma szansę otrzymać nominację do Europejskich Nagród Filmowych wejdzie na ekrany polskich kin 7 grudnia.

Fuga to obraz z gatunku mystery (charakterystycznego dla twórczości Davida Lyncha), który dotyka problemu „fugi dysocjacyjnej” – zaburzenia wywoływanego długotrwałym stresem i uczuciem braku szczęścia. Człowiek poddany tym emocjom może stracić pamięć, a jego mózg może stworzyć nową osobowość biegunowo odmienną od dotychczasowej.

Zobacz również: Bagiński nie wyreżyseruje Wiedźmina. Ujawniono powód!

W rolach głównych wystąpili: Gabriela Muskała, Łukasz Simlat i Zbigniew Waleryś. Fuga to drugi film fabularny Agnieszki Smoczyńskiej, reżyserki wielokrotnie nagradzanych Córek dancingu – (m.in. : Nagrodą Specjalną Jury za „unikalną wizję i design” na prestiżowym amerykańskim festiwalu filmowym Sundance, wyróżnieniem dla Najlepszego Debiutu Reżyserskiego na Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz Polską Nagrodą Filmową Orła 2016 w kategorii „Odkrycie roku”).

Oficjalny opis filmu brzmi następująco: Alicja nie pamięta przeszłości, nie wie kim jest. Kiedy po dwóch latach od zniknięcia zostaje odnaleziona przez rodzinę, nie chce wracać do dawnego, zapomnianego życia. Nie pamięta miłości do męża i synka. Z czasem do Alicji wracają urywki wspomnień, tworząc niewyraźny i niepokojący obraz tajemnicy – tego co zdarzyło się w przeszłości. Co jest tą tajemnicą? Czy rodzące się uczucia do przed chwilą poznanych męża i syna pozwolą kobiecie zrozumieć przeszłość i zbudować szczęście swoje i rodziny?

Zobacz również: Geralt z gier skomentował czy Henry Cavill jest dobrym wyborem obsadowym

Do tej pory film można było zobaczyć tylko podczas 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Karlowych Warach i na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Na obu imprezach film zebrał fantastyczne recenzje krytyków, cieszył się również ogromnym zainteresowaniem publiczności. Fuga jest także jednym z najbardziej oczekiwanych filmów zbliżającego się święta polskiego kina – Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie o Złote Lwy powalczy w Konkursie Głównym.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: fot. Krzysztof Wiktor

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?