Godzilla II: Król potworów z rozczarowującym weekendem otwarcia w box office

Sequel filmu o słynnym monstrum nie zaliczył dobrego wejścia do kin.

Po pierwszych trzech dniach Godzilla II: Król potworów zarobił na całym świecie 179 milionów dolarów, co przy budżecie 170 milionów jest bardzo słabym wynikiem. Wciąż z kolei trwa pogoń Avengers za Avatarem. Koniec gry przekroczył już 2 miliardy i 700 milionów dolarów i do filmu Jamesa Camerona brakuje już tylko nieco ponad 70 milionów dolarów.

Zobacz również: X-Men: Mroczna Phoenix – Xavier rozmawia z Raven w nowej zapowiedzi

Sequel docenionego przez krytyków filmu może poszczycić się obsadą złożoną z następujących gwiazd: Vera Farmiga, Ken Watanabe, Sally Hawkins, Kyle Chandler, Millie Bobby Brown, Bradley Whitford, Thomas Middleditch, Charles Dance, O’Shea Jackson Jr., Aisha Hinds i Zhang Ziyi.

Historia podąża za heroicznymi wysiłkami krypto-zoologicznej agencji Monarch, która mierzy się z grupą stworów o niewyobrażalnych rozmiarach. Wśród tych przerażających potworów znajduje się potężna Godzilla, a także Mothra i Rodan, z którymi się zmaga, oraz jej arcywróg – trzygłowy Król Ghidorah! Kiedy te przerażające antyczne stwory – przedstawiciele super-gatunków, od wielu, wielu lat uważane jedynie za mity, powstają, by ponownie przejąc dominację na świecie, ludzkość staje w obliczu zagłady.

Michael Dougherty wyreżyserował film na podstawie własnego scenariusza sporządzonego razem z Zachem Shieldsem. Film wytwórni Warner Bros. Pictures i Legendary Pictures zadebiutuje w polskich kinach już 14 czerwca 2019 roku.

Źródło: Box Office Mojo / Ilustracja wprowadzenia – Warner Bros. Pictures; Legendary Pictures

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bodzios pisze:

żadne box office mnie nie odstraszą. moja obecność w kinie jest obowiązkowa. może dlatego, że wychowałem sie na tych potworach.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?