Greta Thunberg otrzyma własny film dokumentalny

Dziewczynka, która promowana jest jako klimatyczna aktywistka dość szybko otrzymała nagrodę za swoje zasługi w postaci nagrody Człowieka Roku według magazynu Time. Kwestią czasu pozostało nakręcenie o niej materiału.

Greta Thunberg wkrótce otrzyma własny film dokumentalny planowany na 2020 rok. Materiał powstanie dla stacji Hulu. Producentami filmu są Cecilia Nessen i Fredrik Heinig z B-Reel Films, reżyserem został zaś Nathan Grossman.

Zobacz również: Społeczność graczy razem z gwiazdami Internetu oraz e-sportu zebrała ponad 85 tys. zł dla podopiecznych Stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Greta Thunberg po raz pierwszy zasłynęła jako aktywistka w sierpniu 2018 roku, gdy w wieku 15 lat rozpoczęła szkolny strajk. Jej pytanie do dorosłych brzmiało: jeśli nie obchodzi was moja przyszłość na Ziemi, dlaczego mnie powinna obchodzić moja przyszłość w szkole? W ciągu zaledwie kilku miesięcy inicjatywa ewoluowała, stając się globalnym ruchem.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: Marco Passaro/IPA/SIPA/Shutterstock

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DarthAsarath pisze:

„Otrzyma” ten film do ręki?

Luk pisze:

Przecież to dziecko nie ma żadnej wiedzy, ledwo skończyła podstawówkę. Dali jej kartkę z tekstem do przeczytania i zrobili z niej wielką obrończynię klimatu.

Niech ona wróci lepiej do szkoły

ot co pisze:

Ma naszych oczach, rodzi się taka ekologiczna Nadieżda Krupska.

Ybyby pisze:

Czy naprawde warto robic o niej film?… Ciekawe, kto zlecił taką robote. Rodzice czy ich sponsorzy. Świat zrobil sie do tego stopnia absurdalny, ze pochwala sie oficjalnie kreowanie narzedzia w postaci dziecka, ktore sluzy wielkim korporacją do zarabiania fortuny pod przykrywka czegos „chwytliwego”, pod duza pulbike. Najlatwiej omamic dzieci uzywajac do tego celu ich jezyka a nawet „przedstawiciela w ich wieku”. Cel wydawalby sie szczytny gdyby nie fakty… zrezygnujcie z luksusów bogaci ludzie. Z wielkolitrazowtch silnikow, lotow wprywatnymi odrzutowcami i rejsow wielkimi wycieczkowcami. Nie kupujcie co roku nowych smartfonow i nie marnujcie jedzenia a problem rozwiaze sie sam… ale nie lepiej jest krzuczec, zeby inni zrobili to za was prawda? Poza tym ziemia i tak sie ogrzeje bo co jakis czas ziemia cyklicznie zbliza sie do gwiazdy…

Nikki pisze:

Znalazła sobie dziewczynka pomysł na bycie sławną. Dorośli od wielu lat walczą o lepsze i zdrowsze jutro, a ona uważa że jak trochę pokrzyczy i popłacze to świat nagle stanie się lepszy. Moim zdaniem to nie przyszłość ziemi jej chodzi tylko o jej własną.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?