Guardians of the Galaxy Vol. 3 – Informacje o potencjalnych reżyserkach

Odkąd James Gunn został zwolniony ze stołka reżyserskiego Guardians of the Galaxy Vol. 3, minęło kilka miesięcy. Petycje odnośnie przywrócenia go do prac nad filmem nie podziałały. Dostaliśmy informację, że James Gunn ma napisać i prawdopodobnie wyreżyserować Suicide Squad 2. Jednak kogo MCU obsadzi w roli reżysera swojego filmu?

Według SuperBroMovies na krótkiej liście potencjalnych reżyserów znajdują się: Dee Rees, Michelle MacLaren, S.J. Clarkson i Jane Campion. Przyjrzyjmy się zatem życiorysom każdej z tych kobiet.

Dee Rees zadebiutowała w filmie fabularnym w 2008 r. Eventual Salvation, a prawie dziesięć lat później wyreżyserowała nominowany do nagrody Akademii film Mudbound z serii Netflix Originals. Na początku tego roku Rees pochwaliła pracę Ryana Cooglera w sprawie filmu Black Panther, więc może byłaby zainteresowana pracą w MCU.

Michelle MacLaren jest najbardziej znana z reżyserowania odcinków programów telewizyjnych, takich jak Breaking Bad, Game of Thrones i The Deuce, ale wkrótce zrobi skok na duży ekran z Cowboy Ninja Viking. MacLaren miała również pierwotnie reżyserować Wonder Woman, ale z powodu różnic twórczych odeszła i zastąpiła ją Patty Jenkins.

Trzecia część Strażników Galaktyki w 2021 roku.

Fot. Marvel Studios

Podobnie jak Michelle MacLaren, S. J. Clarkson ma imponujące telewizyjne CV, w skład którego wchodzą między innymi Dexter, Jessica Jones i The Defenders. W kwietniu Clarkson została zatrudniona,  by reżyserować Star Trek 4, ale prace nad filmem są w tym momencie wstrzymane.

Jane Campion jest prawdopodobnie najbardziej znana z reżyserii The Piano z 1993 roku. Film ten przyniósł jej nagrodę Złotej Palmy na MFF w Cannes. Obecnie Campion nadzoruje serial telewizyjny Top of the Lake, lecz Guardians of the Galaxy Vol. 3 może być dla niej sposobem na pozostawienie śladu w świecie filmowych hitów.

Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości usłyszymy jeszcze o kolejnych osobach, które mogą odpowiadać za reżyserię Guardians of the Galaxy Vol. 3, ale te nazwiska są obiecującym początkiem.

Zobacz również: Trzecia część Strażników Galaktyki dopiero w 2022 roku!

Według informacji Production Weekly zdjęcia do filmu rozpoczną się w lutym 2021 roku. To zaś oznacza, że w kinach widowiska możemy spodziewać się dopiero w 2022 roku.

Źródło: Cinemablend/ Ilustracja wprowadzenia: Marvel Studios


Netflix & chill to jedno z moich ulubionych zajęć. Playlisty na Spotify nigdy nie przestają grać a wolny czas poświęcam aktorstwu i iluzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?