Advertisement

Gwiezdne Wojny – oto wideo z pierwszej testowej sceny Harrisona Forda i Marka Hamilla!

Na dłuższą metę ta dwójka stanowi serce i duszę zarzewia gwiezdnej sagi. Na dziś ciężko sobie wyobrazić pierwszą trylogię George’a Lucasa bez nich.

A jednak Gwiezdne Wojny mogły równie dobrze obyć się bez ikonicznego dziś odtwórcy Hana Solo. Jak wiadomo od dawna, Lucas potrzebował czasu, żeby osobiście przekonać się do Harrisona Forda. Tak naprawdę zostawił go w ekipie dopiero po obejrzeniu jego występów. Poniżej możecie obejrzeć ciekawy materiał, na którym wspomniany duet po raz pierwszy odgrywa na próbę testową scenę. Jak widać, Ford ewidentnie jako pierwszy wczuł się w swoją postać. Warto nadmienić, że żaden z aktorów nie znał jeszcze scenariusza Nowej Nadziei.

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – bracia Russo tłumaczą brak pewnego pogrzebu

Opis filmu Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja: Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…  Rycerze Jedi zostali wytępieni, a Imperium żelazną ręka sprawuje rządy nad całą galaktyką. Mała grupa Rebeliantów podejmuje walkę kradnąc tajne plany najpotężniejszej broni Imperium – tzw. Gwiazdy Śmierci. Najbardziej zaufany sługa Imperatora – Darth Vader musi odzyskać plany i odnaleźć ukrytą bazę buntowników. Księżniczka Leia – wzięta do niewoli przywódczyni Rebeliantów, wysyła sygnał z wezwaniem pomocy, który zostaje przechwyconyprzez zwykłego chłopaka z farmy – Luke’a Skywalkera. Wychodząc naprzeciw swemu przeznaczeniu, Luke podejmuje wyzwanie i rusza na ratunek Księżniczce chcąc pomóc Rebeliantom w obaleniu Imperium. W misji pomagają mu niezwykli sojusznicy – mądry Obi-Wan Kenobi, nieco arogancki gwiezdny awanturnik Han Solo i jego lojalny towarzysz Chewbacca a także dwa droidy R2-D2 i C-3PO. 

Źródło: MovieWeb / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?