Halloween – muzykę do sequeli skomponuje John Carpenter

Jakiś czas temu ogłoszono, że Halloween Kills trafi do kin 16 października 2020 roku, a Halloween Ends rok później 15 października 2021 roku. Teraz oficjalnie potwierdzono, że muzykę do obu części stworzy reżyser oryginału – John Carpenter.

Zeszłoroczne Halloween w reżyserii Davida Gordona Greena ignorowało wszystkie wcześniejsze sequele i było bezpośrednią kontynuacją oryginału. Do swoich ról powrócili Jamie Lee Curtis i Nick Castle. Carpenter uczestniczył w procesie produkcyjnym, ale na razie nie zanosi się na jego powrót za kamerę. Kultowy reżyser skupi się więc na skomponowaniu muzyki.

Zobacz również: Halloween – recenzja powrotu Michaela Myersa na ekrany kin!

Halloween

Fot. Materiały prasowe

Najnowsza część okazała się kasowym hitem, zarabiając około 250 milionów dolarów przy budżecie 10 milionów. Bohaterkami filmu były kobiety z trzech pokoleń rodziny Strode’ów. Musiały zmierzyć się po raz kolejny z zamaskowanym seryjnym mordercą Michaelem Myersem.

Na razie nieznane są szczegóły fabularne sequeli. Zdjęcia do nich mają się rozpocząć jeszcze w tym roku i prawdopodobnie będą kręcone w tym samym czasie.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: Sarah Rogers/The Daily Beast

Fan westernów, kina noir i lat 80. Woli pisać o filmach niż o sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?