Han Solo: Gwiezdne wojny – historie nie doczeka się sequela?

Jon Kasdan – współscenarzysta filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie – przyznał na swoim profilu twitterowym, że jego zdaniem film może nie doczekać się kontynuacji.

Z okazji wydania cyfrowej wersji filmu o Hanie Solo, Jon Kasdan postanowił podzielić się z fanami Gwiezdnych wojen swoimi przemyśleniami dotyczącymi szans na sequel filmu:

Mówiąc szczerze, największe wyzwanie (związane z sequelem) ma więcej wspólnego z wynikami w zagranicznym box offisie, niż amerykańskim. Osobiście uważam, że jest wiele filmów z uniwersum Gwiezdnych wojen, które powstaną w najbliższym czasie. Co więcej, nie będą wymagały one tak dużych nakładów finansowych. Liczę, że taki trend nastąpi w ciągu najbliższych lat i może, może umożliwi on opowiedzenie dalszych losów postaci granych przez Aldena, Joonasa, Emilii oraz Donalda. Z tymi aktorami oraz Ronem Howardem, zdecydowanie kontynuowałbym współpracę. Biorąc jednak pod uwagę to, jak Hollywood ucieka od projektów będących rozczarowaniem, szanse na powstanie sequela w najblizszej przyszłości są przeciw nam. Sądzę jednak, że dla Hana to nie byłby problem.

Han Solo: Gwiezdne wojny – historie to film, który zarobił najmniej spośród produkcji z tego uniwersum (zaledwie 393 mln dolarów na całym świecie). Warto jednak zaznaczyć, że odtwórca tytułowej roli Alden Ehrenreich podpisał kontrakt z Disneyem na udział w trzech filmach. Oznacza to, że może o powrócić w innych obrazach z odległej galaktyki.

Zobacz również: TOP 20 – nawiązania i easter eggi z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny – historie

Opis produkcji: Wejdź do Sokoła Millennium i udaj się w podróż do odległej galaktyki wraz z filmem Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Oto zupełnie nowa opowieść z jedną z najbardziej barwnych postaci całego uniwersum! Poprzez serię śmiałych eskapad w głąb mrocznego i niebezpiecznego podziemia przestępczego, Han Solo poznaje swojego przyszłego, drugiego pilota – Chewbaccę, jak również spotyka się z osławionym hazardzistą – Lando Calrissianem. Podróż ta ukształtuje prawdziwą legendę Gwiezdnych Wojen!

W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się nastepujące gwiazdy: Alden Ehrenreich – Han Solo, Donald Glover – Lando Calrissian, Joonas Suotamo – Chewbacca, Woody Harrelson – Beckett, czyli mentor głównego bohatera. W filmie pojawiła się także: Emilia Clarke, Thandie Newton, Paul Bettany i Phoebe Waller-Bridge.

Premier filmuHan Solo: Gwiezdne wojny – historie w polskich kinach miała miejsce 25 maja 2018 roku.

Źródło: CBR.com / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?