Advertisement

Han Solo i Chewbacca mogli poznać się w innych okolicznościach!

Jak pamiętamy z filmu Han Solo: Gwiezdne wojny- historie, okoliczności poznania się Hana Solo i Chewbacki, były dosyć niefortunne. Wszystko miało jednak wyglądać nieco inaczej, o czym opowiedział Aaron McBride – senior art director w Industrial Light and Magic.

W wywiadzie udzielonym przy okazji  The Art of Solo: A Star Wars Story, artysta wspomniał o pierwszym szkicu wątku opowiadającym o poznaniu się Hana Solo i Wookiego imieniem Chewbacca. McBride zdradził, że w filmie Han będąc pilotem Imperium miał rozbić swój myśliwiec w hangarze. W wyniku tego zdarzenia został wysłany do walki na froncie. Na miejscu, Han razem z Chewiem mieli współpracować, by zwalczyć maszyny kroczące. Konfrontacja zakończyła się uratowaniem młodego przemytnika przez Wookiego.

Zobacz również: Ron Howard wspomniał o planach odnośnie sequeli przygód Hana Solo!

Opis produkcji: Wejdź do Sokoła Millennium i udaj się w podróż do odległej galaktyki wraz z filmem Han Solo: Gwiezdne wojny – historie. Oto zupełnie nowa opowieść z jedną z najbardziej barwnych postaci całego uniwersum! Poprzez serię śmiałych eskapad w głąb mrocznego i niebezpiecznego podziemia przestępczego, Han Solo poznaje swojego przyszłego, drugiego pilota – Chewbaccę, jak również spotyka się z osławionym hazardzistą – Lando Calrissianem. Podróż ta ukształtuje prawdziwą legendę Gwiezdnych Wojen!

W obsadzie galaktycznego widowiska znajdują się nastepujące gwiazdy: Alden Ehrenreich – Han Solo, Donald Glover – Lando Calrissian, Joonas Suotamo – Chewbacca, Woody Harrelson – Beckett, czyli mentor głównego bohatera, a także Emilia Clarke, Thandie Newton, Paul Bettany i Phoebe Waller-Bridge.

Po odejściu z projektu Phila Lorda i Christophera Millera, pierwotnych reżyserów omawianego widowiska, wytwórnia Lucasfilm postanowiła zatrudnić utalentowanego Rona Howarda na ich miejsce. Nie wiadomo jednak, kto pojawi się w napisach końcowych. Wspomniani bowiem na początku akapitu twórcy nakręcili aż 3/4 produkcji, zanim postanowili ją ostatecznie opuścić.

Premier filmuHan Solo: Gwiezdne wojny – historie w polskich kinach miała miejsce 25 maja 2018 roku.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe Lucasfilm/Disney

Dziennikarz

Fan uniwersum Gwiezdnych wojen, miłośnik science fiction i fantasy oraz człowiek od wielu lat zafascynowany Japonią. W wolnych chwilach pisze, czyta i słucha muzyki z lat 70., 80. i 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?