Hans Zimmer wybrał komponowanie muzyki do Diuny kosztem projektu Christophera Nolana

O tym, że słynny kompozytor zajmie się najnowszą adaptacją słynnej powieść science fantasy, wiemy już od dobrych kilku miesięcy. Teraz okazało się natomiast, z czego Zimmer musiał zrezygnować, by się tym zająć.

Okazuje się, że dostał również propozycję od Christophera Nolana, by stworzyć muzykę do jego nowego projektu, Tenet. Nie jest to w żaden sposób nieoczekiwane, biorąc pod uwagę ogromną ilość projektów, w jakich ta dwójka współpracowała (starczy wspomnieć Mrocznego Rycerza, Incepcję czy Dunkierkę). Dlaczego Hans Zimmer tym razem nie wybrał jego projektu?

Diuna jest jedną z moich ulubionych powieści z lat dzieciństwa. Uwielbiam również Denisa, oczywiście, tak jak odpowiadającego za montaż Joe Walkera. Pracowaliśmy razem przy Zniewolony. 12 Years a Slave i Wdowach, a w 1988 roku zaczęliśmy wspólnie pracować dla BBC. Fajnie pracować z rodziną.

Sądzicie, że dobrze wybrał?

Zimmer

Kadr z filmu Diuna (1984)

Zobacz również: Diuna – znamy kompozytora!

Opis: Historia ukazana w powieści będącej pierwszą częścią Kronik Diuny przenosi nas w przyszłość na planetę Arrakis (Diunę). Znajduje się na niej bezcenny surowiec – melanż, który umożliwia przewidywanie przyszłości, unikając w ten sposób niebezpieczeństw związanych z podróżami kosmicznymi. Planeta zostaje oddana w lenno rodowi Atrydów, jednak ród Harkonnenów dokonuje przewrotu. Tak bohaterowie powieści zostają wplątani w wir polityki, religii oraz walki o wpływy.

Produkcją obrazu zajmą się Thomas Tull, Mary Parent i Cale Boyter przy współpracy z producentami wykonawczymi, którymi zostali Brian Herbert, Byron Merritt oraz Kim Herbert. Do  członków obsady należą Timothée Chalamet, Stellan Skarsgård, Rebecca Ferguson, Josh Brolin,  Dave Bautista, Charlotte Rampling, Oscar Isaac, Jason Momoa i Zendaya. Kompozytorem został Hans Zimmer.

Premiera filmu odbędzie się 20 listopada 2020 roku.

Źródło: Indie Wire / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe, BarStool Sports – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?