the old guard background Advertisement

Heath Ledger miał pojawić się w filmie Mroczny Rycerz powstaje

W tym roku mija 10 lat od premiery, według wielu, najlepszego filmu o przygodach Człowieka-Nietoperza, Mrocznego Rycerza. 10 lat od wspaniałego Jokera w kreacji Heatha Ledgera. Jak powiedziała w wywiadzie jego siostra, Książę Zbrodni miał pojawić się w ostatniej części trylogii Nolana.

Heath Ledger swoją rolą w Mrocznym Rycerzu zapisał się w historii kina i pamięci fanów, jako idealne nemezis Batmana. Planował również pojawić się w kolejnej części, co ujawniła w wywiadzie jego siotra, Kate:

Był dumny z tego, co zrobił w Mrocznym Rycerzu. I z tego co wiem miał plany związane z kolejnym filmem o Batmanie. Uwielbiał pracować z Christopherem Nolanem, Christianem Bale’em i Garym Oldmanem. Praca przy tym filmie, to był najlepszy czas w jego życiu.

Heath Ledger

Fot. lacosacine.com

Zobacz również: Jurassic World: Upadłe królestwo – recenzja sequela udanego powrotu dinozaurów!

Na początku tego roku, w równie pochlebnym tonie o współpracy z Ledgerem wypowiedział się reżyser trylogii o Mrocznym Rycerzu, Christopher Nolan:

Jestem dumny, że byłem w pewien sposób zaangażowany w tę rolę, tę spuściznę, którą po sobie pozostawił. Heath był niezwykłą osobą i niezwykłym aktorem.

Jak ostatecznie wiemy – Ledger nie doczekał nawet premiery filmu Mroczny Rycerz, ponieważ zmarł w styczniu 2008 roku w wyniku przedawkowania leków. Jednakże za swoją wybitną rolę został uhonorowany pośmiertnie Oscarem dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Źródło: digitalspy.com / Ilustracja wprowadzenia: independent.co.uk

Stały współpracownik

Boks, filmy, futbol. To moje trzy pasje. A Marlon Brando, Tom Hardy i Christian Bale to moja trójca święta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?