Helen Mirren w roli królowej brytyjskiej: Audiencja już 22 października w Multikinie

 Jedna z najwybitniejszych brytyjskich aktorek w fenomenalnej roli Elżbiety II. Już w najbliższy wtorek, 22 października, o godz. 19:00 w wybranych kinach sieci Multikino zaprezentowany zostanie spektakl „Audiencja”, który na specjalne życzenie widzów powraca na kinowe ekrany.

Dama Helen Mirren – wybitna brytyjska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, czterokrotnie nominowana do Oscara za filmy: „Szaleństwo króla Jerzego”, „Gosford Park”, „Ostatnia stacja” oraz „Królowa” (za rolę w tym ostatnim zdobyła statuetkę Oscara). Mirren jest ponadto laureatką 4 nagród BAFTA, trzech Nagród Emmy, trzech Złotych Globów. Dwa razy otrzymała nagrodę aktorską na Festiwalu Filmowym w Cannes i raz na Festiwalu Filmowym w Wenecji. Największą sławę przyniosła jej rola Królowej Elżbiety II w filmie „Królowa”; ponownie w tę postać wcieliła się na deskach londyńskiego teatru.

Spektakl „Audiencja” powstał na podstawie scenariusza Petera Morgana („Królowa”, „Ostatni Król Szkocji”, „Frost/Nixon”, „Kochanice Króla”), wyreżyserował go Stephen Daldry („Billy Elliot”, „Godziny”), a nagranie zostało zrealizowane w Gielgud Theatre w Londynie.

Przez 60 lat Królowa Elżbieta II spotykała każdego ze swych dwunastu premierów na cotygodniowej prywatnej audiencji w Pałacu Buckingham. Obie strony trzymały się niepisanej zasady, że to co zostało powiedziane podczas tych audiencji nie zostanie powtórzone poza pałacem. „Audiencja” przedstawia wyobrażenia na temat tych przełomowych spotkań premierów z Królową – cotygodniowych prywatnych audiencji. Prezentując losy Królowej Elżbiety II od momentu, w którym łączy obowiązki królowej z rolą młodej matki, aż po jesień życia, sztuka dokumentuje również przemiany polityczne i społeczne.

Spektakl „Audiencja” będzie można zobaczyć 22 października 2019 r. o godzinie 19:00 w następujących kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań – Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrze.

Kolejnym wydarzeniem prezentowanym w ramach projektu MultiCulture Britain będzie spektakl „Frankenstein” 24 października o godz. 19:00 –  unikatowa okazja, by obejrzeć na kinowym ekranie pojedynek dwóch Sherlocków. W rolę Monstrum wcieli się Jonny Lee Miller, a jako doktora Frankensteina będzie można zobaczyć Benedicta Cumberbatcha (reżyser Danny Boyle – przygotował dwie wersje „Frankensteina”: w pierwszej, którą widzowie Multikina mogli oglądać we wrześniu, role były odwrócone: w Monstrum wcielał się Cumberbatch, a we Frankensteina – Miller).

Bilety na wydarzenia w ramach projektu MultiCulture Britain można nabyć w kasach kin oraz na stronie www.multikino.pl. Cena biletu będzie zgodna z cennikiem obowiązującym w danym mieście.

Źródło: informacja prasowa / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?