Advertisement

Hellboy – pojawiły się pierwsze recenzje. Jest bardzo źle

Najnowsza adaptacja powieści graficznej Mike’a Mignoli wreszcie otrzymała pierwsze oceny. Niestety, zdecydowanie nie jest to zachęta do pójścia do kina.

Z 49 recenzji w serwisie Rotten Tomatoes jedynie 5 jest pozytywnych, czyli zaledwie 10% całości. Głównym zarzutem jest wielki chaos na ekranie, poprzeplatany bezsensowną brutalnością, która kompletnie przysłania magię materiału źródłowego. Ostrej krytyce poddano również źle rozpisaną relację ojciec-syn pomiędzy tytułową postacią a granym przez Iana McShane’a profesorem Bruttenholmem. Wielu recenzentów uważa Hellboya za najgorszy kinowy film roku, przypominający bardziej kolejne części Resident Evil czy Underworld.

Hellboy

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Topielisko. Klątwa La Llorony – zajrzyjcie za kulisy nowego horroru z uniwersum zapoczątkowanego przez Jamesa Wana!

Opis dystrybutora (kino): Pojmana i unieszkodliwiona przed wiekami królowa czarownic powraca do naszego świata, by znów nieść śmierć i zniszczenie. Jej demoniczny plan zakłada sprowadzenie na Ziemię plag tak potężnych, że ludzkość nie ma z nimi żadnych szans. Tylko bohater o tak piekielnych korzeniach jak Hellboy jest w stanie stawić czoła zagrożeniu i podjąć walkę z czarownicą i jej armią. Jego szanse wzrosną jeszcze bardziej, gdy okaże się dziedzicem potęgi samego Króla Artura. Jednak nawet on w pojedynkę nie jest w stanie wygrać wojny z siłami zła. Zanim dojdzie do decydującego starcia Hellboy musi odzyskać swych dawnych sprzymierzeńców…

Obsada omawianego show: David Harbour – tytułowy bohater; Ian McShane – adoptowany ojciec Hellboy’a, profesor Trevor Bruttenholm; Milla Jovovich – antagonistka filmu, Nimue / Blood Queen; Sasha Lane – Alice Monaghan; Penelope Mitchell – starsza czarownica Ganeida; i Daniel Dae Kim – Ben Daimio.

Reżyserem omawianego widowiska został Neil Marshall. Wspomniany przed momentem twórca nakręcił reboot Hellboy’a na podstawie scenariusza spod pióra Andrewa Cosby’ego, Christophera Goldena i twórcy postaci – Mike’a Mignoli.

Reboot Hellboy’a trafi do polskich kin już 12 kwietnia 2019 roku.

Źródło: Rotten Tomatoes / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Natiiii3 pisze:

Filmy bardzo dobry, nie jest zły jak ludzie piszą. Jedyną wadą jest to, że dopiero po kilku godzinach udało mi się znaleźć wersję w dobrej do oglądania jakości :/ Żebyście nie musieli się męczyć tak jak ja, podsyłam link do strony na której oglądałam 🙂
https :/ / filmyonline2019 . pl/filmy/akcja/hellboy/ (usuń spację)

Vay pisze:

Jedyną wadą tego filmu jest to że nie płacisz za oglądanie i oczekujesz że ktoś to da w dobrej jakości? „Fiat multipla to nie jest tak zły samochód jak ludzie piszą. Jedyny problem to taki że ludzie to zamykają i chodziłam 5h po mieście żeby znaleźć taki z otwartymi drzwiami”…

Vay pisze:

Jedyną wadą tego filmu jest to że nie płacisz za oglądanie i oczekujesz że ktoś to da w dobrej jakości? „Fiat multipla to nie jest tak zły samochód jak ludzie piszą. Jedyny problem to taki że ludzie to zamykają i chodziłam 5h po mieście żeby znaleźć taki z otwartymi drzwiami”…

Pikolo pisze:

Kolejny film o niczym . Ogladalem … wyjatkowe g=*\&×*no

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?