Ian McKellen krytykuje Fantastyczne zwierzęta

Film Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda trafi do kin dopiero w listopadzie, ale już dziś poddawany jest krytyce i to ze strony aktora legendy – Iana McKellena.

Odtwórca takich ról jak Gandalf czy Magneto, a w prywatnym życiu homoseksualista i aktywny działacz na rzecz praw osób LGBT+, w wywiadzie dla TimeOut London niechętnie odniósł się do braku otwartości w ukazaniu Dumbledore’a jako geja. Rozwiązanie takie zapowiedział sam reżyser Fantastycznych zwierząt – David Yates, twierdząc, że fani i tak są przecież świadomi seksualności bohatera.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Fantastyczne Zwierzęta 2 – Jude Law zna całe backstory Dumbledore’a!

Naprawdę młody Dumbledore nie będzie otwarcie gejem w nowych Fantastycznych zwierzętach? Wielka szkoda. Przecież nikt nie oczekuje od Hollywood komentarza społecznego, prawda? Dopiero niedawno odkryli, że na świecie są czarni. Hollywood zdarzało się w swojej historii źle traktować kobiety, a geje nie istnieli. Dopiero Gods and Monsters (1998), jak sądzę, było początkiem gotowości Hollywood na przyznanie, że geje przewijają się wokół, mimo że tak naprawdę połowa Hollywood jest homoseksualna.

J.K. Rowling w książkach o Harrym Potterze nie wspomina co prawda o orientacji seksualnej dyrektora Hogwartu, ale w 2007 roku, tuż po premierze ostatniego tomu, w jednym z wywiadów przyznała, że Dumbledore, owszem, jest gejem, a z czarnoksiężnikiem Grindelwaldem łączyło go w młodości znacznie więcej niż tylko przyjaźń.

W roli młodego Dumbledore’a zobaczymy jesienią Jude’a Law. Na ekran powróci między innymi Eddie Redmayne jako Newt Scamander i Johnny Depp jako tytułowy Grindelwald. Polska premiera produkcji zaplanowana jest na 16 listopada 2018 roku.

Źródło: timeout.com / Ilustracja wprowadzenia: flickreel.com

Stały współpracownik

Filmoholiczka z wyboru - od klasycznego Hollywoodu począwszy, na współczesnym kinie niezależnym skończywszy. Dorastała z Harrym Potterem, jako 20-latka odkryła magię Star Wars. Zapatrzona w rozśpiewany i roztańczony świat musicali, zasłuchana w muzyce filmowej, zaczytana w literaturze pięknej. Ulubiony czas w roku? - Awards Season. Najlepszy przyjaciel do poduszki? - Netflix.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?