Illuminati – powstanie adaptacja komiksu?

Pojawiły się ciekawe informacje na temat możliwego zupełnie nowego projektu do MCU.

Chodzi o Illuminati. Komiks skupiał się na tajnej organizacji złożonej z najtęższych umysłów ze świata X-Men i Avengers. Chodzi o Iron Mana, Profesora X, Mr. Fantastica, Czarnej Pantery (okazjonalnie), Namora, Black Bolta i Doktora Strange’a, którzy zebrali się w tym składzie po wojnie ze Skrullami (oczywiście w potencjalnej adaptacji raczej nie spodziewamy się dokładnie takiego składu). Ich działania były zazwyczaj skrajnie pragmatyczne i bardzo kontrowersyjne, jak na superbohaterów (wypędzili Hulka z Ziemi, potrafili zwracać się o pomoc do największych superzłoczyńców, a nawet używać Kamieni Nieskończoności).

Portal The Illuminerdi utrzymuje na podstawie wycieku wstępnych castingów, że Kevin Feige planuje wprowadzić taki projekt w życie.

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Tajne imperium – recenzja komiksu

Póki co nie wiadomo, czy Illuminati miałoby być serialem czy filmem. Na potwierdzenie tychże doniesień przyjdzie nam też czekać dosyć długo, jako że przedsięwzięcie najpewniej pojawiłoby się po 5. fazie MCU.

Źródło: The Illuminerdi / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?