Immortal Hulk pojawi się w filmowym świecie Marvela?

Jak dotąd nie pojawił się solowy film o Hulku (dobrze, niby coś tam wcześniej było, ale postarajmy się o tym nie rozmawiać), a i raczej nie ma żadnych przesłanek, by do nas zawitał – zwłaszcza, gdy całe ramię doznało trwałych obrażeń. Ale może to nie będzie akurat czas na to, by powrócił do grona Avengers, ale i z drugiej strony nie przechodził na emeryturę.

A tak przynajmniej sugerują dziennikarze portalu CBR, którzy dostrzegli możliwość istotnej przemiany. Otóż zwrócili uwagę na to, że moc Hulka daje mu praktyczną nieśmiertelność. W pierwszej części Avengers Bruce Banner opowiadał o sytuacji, gdy w kryzysowym momencie strzelił sobie do buzi z pistoletu, ale „duży” wypluł kulę. Raczej wątpliwe, by Hulk przetransformował się odpowiednio szybko, by uchronić Bannera przed krytycznymi obrażeniami, można więc założyć, iż tym samym wyleczył je. Inna sytuacja to paradoksalnie scena humorystyczna, ale pokazująca przemianę, gdy Bruce doświadczył prawdopodobnie śmiertelnego wypadku.

Zobacz również: TOP 10 – Nie tylko Gamora i Neytiri! Najlepsze filmy z Zoe Saldaną!

Przywodzi to na myśl najgroźniejszą bodaj stronę zielonego olbrzyma znaną z komiksów. Po wielu sytuacjach, gdy Hulk „wskrzeszał” Bannera, po prostu pojawiając się w krytycznych momentach, do głosu doszła jego „zła” strona – Devil Hulk. Skutkuje to powstaniem odmiany znanej jako Immortal Hulk – krótko mówiąc, najpotężniejszej znanej nam wariacji tej postaci. Siał on nieprawdopodobne zniszczenia w marvelowym świecie.

Oczywiście należy pamiętać, że komiks Immortal Hulk wyszedł w 2018 roku, więc Kevin Feige i spółka mogą co najwyżej zrewidować plany. Czyżby więc zamiast Profesora Hulka, który żyje sobie w bestroskiej fuzji, pojawiło się zagrożenie najwyższego poziomu zdolnego pokonać każdego Mściciela? To byłoby z pewnością ciekawe.

Źródło: CBR / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kecaj1603 pisze:

Zasadniczo scene z próbą samobójstwa można zobaczyć bo została nakręcona (CGI tylko kuleje) jest tam też easter egg z kapitanem Ameryką bo wtedy właśnie Hulk przypadkowo uwolnił go z lodu
Osobiście nie przepadam za Hulkiem (Za bardzo op) ale najchętniej bym obejrzał historię z rozdzieleniem jaźni na Szarego i Zielonego Hulka. Myślę że Profesor Hulk jest pewną tego wersją i może będą na niej dalej bazować.
Od stycznia MCU maja już podobno prawa do filmów o Hulku więc kto wie może dostanie wreszcie swój film. Patrząc nawet na to że ostatnio mieliśmy mały powrót Generała Rossa i kto wie czy nie ustawiają go jako Red Hulka na przyszłe filmy, do tego serial She-Hulk więc wygląda na to że jest spora szansa na film o Hulku

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?