Indiana Jones 5 bez Stevena Spielberga! Podano potencjalnego zastępcę

Cóż, wydaje się, że większym zaskoczeniem byłoby to, gdyby kolejny Indiana Jones nie wyszedł. Legendarny twórca Hollywood, który zbudował fundamenty pod niejedną franczyzę, po raz pierwszy nie zajmie się filmem z serii, która obok Gwiezdnych Wojen wyniosła na szczyt Harrisona Forda.

Według doniesień m.in. Deadline i The Hollywood Reporter, Spielberg stwierdził, że przyszedł czas zmiany warty. Kto zaś mógłby stanowić alternatywę i poprowadzić ekipę przy okazji Indiana Jones 5? Być może James Mangold. Podobno twórca Logan: Wolverine, a niedawno Le Mans ’66 ma prowadzić rozmowy w tej sprawie.

serie filmowe

kadr z filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Zobacz również: „Indiana Jones to ja”. Harrison Ford nie zgadza się, by ktoś inny wcielał się w postać archeologa awanturnika

Oczywiście Spielberg wciąż pozostanie producentem filmu, a Harrison Ford pozostaje zapisany jako główny aktor. Jak dotąd data premiery to 9 lipca 2021 roku, ale przy takich zmianach sporo teoretycznie może się zmienić.

Źródło: Deadline, The Hollywood Reporter / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Poszukiwacze Zaginionej Arki

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?