Advertisement
Advertisementpixel

Indiana Jones 5- Premiera przesunięta na 2021 rok

Dwa tygodnie temu otrzymaliśmy informację, że w 2020 roku Indiana Jones 5 nie wejdzie do kin. Pomimo wielu lat pracy nad ostatecznym skryptem, fabuła wciąż nie jest gotowa, a ostatnia wersja scenariusza wylądowała w koszu. Teraz jednak Disney rozwiał wszystkie wątpliwości.

Wytwórnia ogłosiła zmienione plany dystrybucyjne na najbliższych kilka lat. Indiana Jones 5 jest wciąż w nich uwzględniony. Teraz ma trafić do kin w lipcu 2021 roku. W USA premiera została wyznaczona na 9 lipca. Jest to na razie jedyne duże widowisko mające wejść do kin tego dnia.

Poza ogłoszeniem daty premiery piątej części przygód Dr. Henrego Jonesa, Disney podał również datę premiery Maleficent 2, czyli sequelu Czarownicy z  Angeliną Jolie w roli głównej.  Amerykańska premiera została wyznaczona na 29 maja 2020 roku. Film pojawi się więc tydzień po premierze widowiska Godzilla vs Kong i na tydzień przed premierą nieujawnionego filmu DC Comics.

Indiana Jones

Fot. Kadr z filmu Poszukiwacze Zaginionej Arki

Zobacz również: Scenarzysta filmu o Hanie Solo przygotuje fabułę do Indiany Jonesa 5?

Wytwórnia dokonała też kilku innych zmian, które jednak na razie niewiele mówią. Z planów usunięto datę 8 listopada 2019 roku, która przeznaczona była na niezatytułowany aktorski film Disneya. Z 30 lipca 2021 roku na 12 lutego 2021 roku przesunięto też premierę jednego z widowisk Marvela. Jego tytułu wciąż nie ujawniono.

Źródło: Deadline/ Ilustracja wprowadzenia: Materiały prasowe

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?