„Indiana Jones to ja”. Harrison Ford nie zgadza się, by ktoś inny wcielał się w postać archeologa awanturnika

Indiana Jones to słynna filmowa postać archeologa awanturnika, która na dużych ekranach zadebiutowała w 1981 roku. Do tej pory powstały cztery filmy kinowe, w których rolę Indy’ego odgrywał Harrison Ford. Gwiazdor Hollywood w jednym z programów telewizyjnych ujawnił swój stosunek do wcielania się w tą postać przez innych aktorów.

Harrison Ford pojawił się w programie śniadaniowym Today amerykańskiej stacji NBC, w którym promował swój występ w sequelu Sekretnego życia zwierzaków domowych. Jednak jedno z pytań dotyczyło roli Indiany Jonesa i sprawy zastąpienia 76-latka przez kogoś z młodszego pokolenia aktorów. Do tej pory spekulowano, że ewentualnym reboocie pojawi się Chris Pratt lub pałeczkę przejmie Shia LaBeouf, który wcielił się w syna Indiany w Królestwie kryształowej czaszki (to się jednak nie stanie, bo publicznie krytykował filmy Spielberga). Ford jasno dał do zrozumienia, że nawet jeśli nie będzie w stanie wcielić się w doktora Jonesa, to nikt nie powinien przejmować jego roli.

Nikt nie będzie Indianą Jonesem, nie rozumiesz tego? Indiana Jones to ja. Kiedy odejdę, odejdzie i on. To proste. 

Zobacz również: Koma – efektowny zwiastun filmu science-fiction z Rosji

serie filmowe

fot. kadr z filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady

W planach Stevena Spielberga, reżysera serii, znajduje się Indiana Jones 5, lecz projekt od kilku lat znajduje się w fazie prac nad scenariuszem. Zgodnie z zapowiedziami Ford ma zagrać kolejny raz tytułową postać. Reżyser już kilka lat temu mówił w podobnym tonie, iż nie widzi nikogo innego w tej roli.

Premiera Indiana Jones 5 zaplanowana jest na 9 lipca 2021 roku.

Źródło: aceshowbiz.com / ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki

Dziennikarz

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?