Iron Sky. Inwazja – polski plakat absurdalnego widowiska sci-fi

Iron Sky. Inwazja  (oryg. Iron Sky: The Coming Race) to wyczekiwana kontynuacja kultowego hitu z 2012 roku. Produkcja science-fiction, inspirowana wojenną historią, okultyzmem i popularnymi teoriami konspiracyjnymi trafi na początku maja na duże ekrany w Polsce. Po zwiastunie, zaprezentowano plakat promujący widowisko w polskich kinach.

iron sky inwazja plakat

fot. materiały prasowe

W obsadzie filmu w reżyserii Timo Vuorensoli znajdzie się zastrzyk świeżej krwi (Lara Rossi, Vladimir Burlakov i Kit Dale) oraz powrót dobrze znanych twarzy z „jedynki”, na czele z charyzmatyczną Stephanie Paul, Julią Dietze i słynnym niemieckim aktorem, ulubieńcem Larsa von Triera – Udo Kierem. Budżet Iron Sky. Inwazja, podobnie jak przypadku części pierwszej, został w całości sfinansowany przez fanów filmu z całego świata i wynosi ok. 20 milionów dolarów. Muzykę, po raz drugi w historii serii, skomponował zespół Leibach – żywa legenda awangardowych brzmień.

Zobacz również: Tak Netflix kręci Wiedźmina w Polsce. Wideo z planu w Ogrodzieńcu

Oficjalny opis: Mija 20 lat od chwili, gdy inwazja kosmicznych nazistów doszczętnie zrujnowała Ziemię. Niedobitki ludzkości, które przetrwały nuklearną zagładę, opuściły planetę i znalazły schronienie w byłej bazie wroga na Księżycu. Wciąż jednak jest dla nich nadzieja. Okazuje się, że głęboko pod powierzchnią zniszczonej Ziemi znajduje się coś, co może uratować świat. Sprawę postanawia zbadać grupa śmiałków. Podczas wyprawy do wnętrza planety bohaterowie odkryją zdumiewającą prawdę, stojącą za powstaniem gatunku ludzkiego. Przyjdzie im też walczyć z sekretnym Towarzystwem Vril, pradawną rasą Reptilian i kontrolowaną przez nich armią dinozaurów.

Polska premiera została ustalona na 3 maja. Za dystrybucję odpowiada Kino Świat.

Źródło: informacja prasowa / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?