Jack Nicholson nie zagra w remake’u Toniego Erdmanna

Portal The Wrap opublikował nowe informacje na temat remake’u Toniego Erdmanna. Paramount zatrudnił na stanowisko reżysera Lisę Cholodenko (Olive Kitteridge), która napisze również scenariusz do filmu.

Niestety z rolą Toniego pożegnał się Jack Nicholson. Nieznana jest przyczyna odejścia aktora z projektu. Film miał być jego pierwszą produkcją od czasu zagrania w filmie Skąd wiesz? z 2010 roku.

Jack Nicholson nie zagra Toniego Erdmanna

Fot. Materiały prasowe

Głównym bohaterem zrealizowanego w 2016 roku oryginału jest Winfred – emerytowany nauczyciel gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom. Jego córka Ines – pracująca za granicą jako konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą i równie bardzo, jak ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje układały się chłodno, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej korporacyjnym światkiem Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – ekscentrycznego biznesmena Toniego Erdmanna.

Zobacz również: Jack Ryan – nowy materiał zza kulis nadchodzącego wielkimi krokami serialu!

W remake’u w rolę Ines wcieli się Kristen Wigg. Wigg jest również jedną z producentek filmu. Toni Erdmann  w 2017 roku był nominowany do Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny.

Źródło: The Wrap/ Ilustracja wprowadzenia: Mat. prasowe

Stały współpracownik

Fan kina komiksowego, popkultury ogólnie oraz Realu Madryt.
Nie pogardzę dobrą książką, zwłaszcza jeśli chodzi o literaturę kryminalistyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?