Jak poradzi sobie w kinach LEGO Przygoda 2? Wstępne prognozy

Sequel wielkiego hitu z sympatycznym Emmetem i jego przyjaciółmi już od najbliższego weekendu pojawi się w kinach. Jak to zwykle bywa przed większymi premierami, oszacowano, ile LEGO Przygoda 2 może zarobić w ten kluczowy okres.

Wstępne wyniki nie są z pewnością powodem do załamywania rąk, choć od sequela mocnego blockbustera wymagać można nieco więcej. LEGO Przygoda 2  zarobi w pierwszy weekend 50-55 milionów dolarów. To mniej więcej tyle, ile LEGO Batman: Film, ale dość znacząco mniej od LEGO Przygoda, który mógł cieszyć się 69 milionów dolarów weekendowych przychodów.

Zobacz również: Justice League vs. The Fatal Five – kolejna animacja DC w drodze! Oto zwiastun

W oryginalnej obsadzie głosowej kontynuacji niewątpliwego przeboju kinomani z pewnością usłyszą następujące gwiazdy: Chris Pratt – mistrz budownictw, czyli Emmet Brickowoski, Elizabeth Banks – Wyldstyle, Will Arnett – Batman, Channing Tatum – Superman oraz Jonah Hill – Zielona Latarnia.

Weteran w dziedzinie animacji – Mike Mitchell wyreżyseruje sequel obrazu Lego: Przygoda. Phil Lord i Christopher Miller, którzy nakręcili pierwowzór oraz sporządzili do niego scenariusz, napisali jedynie pierwszą wersję tekstu do kontynuacji, opierając się na wymyślonej przez nich historii z pomocą Jareda Sterna oraz Michelle Morgan. Niedawno jednak ich praca doczekała się gruntownych poprawek autorstwa Raphaela Boba-Waksberga. Ponadto Lord, Miller, Dan Lin i Roy Lee pełnią przy obrazie funkcję producentów wykonawczych.

Lego: Przygoda 2 trafi na ekrany amerykańskich kin już 8 lutego 2019 roku.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?