Joaquin Phoenix w dalszym ciągu ma być Jokerem

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się, że zobaczymy Jareda Leto w roli największego nemezis Batmana jeszcze przynajmniej raz – w solowym filmie. Z pewnością wielu zastanawiało się, czy to znaczy, że Joaquin Phoenix jednak nie odtworzy tej samej roli w origin story klauna.

Kolejne doniesienia wskazują na to, że Warner Bros. planuje znaleźć miejsce na oba wcielenia. Leto po prostu pozostanie przy odtwarzaniu ikonicznego superzłoczyńcy związanego z okresem Legionu samobójców. Phoenix zaś weźmie się za opowiedzenie początków Jokera. W ten sposób nie dojdzie do żadnej kolizji, a Warner ruszy do boju z dwoma działami.

Joker Leto vs Joker Phoenix

Fot. Materiały prasowe

Zobacz również: Joker doczeka się własnego filmu!

Co do wspomnianego originu, ciężko jest cokolwiek orzec, na ile będzie się łączyć z późniejszymi wydarzeniami z kinowego DC, czy też w jakim stopniu opierać się ono będzie na komiksach. W ten czy inny sposób, nie ma wątpliwości, że ciężko będzie stworzyć aż dwa filmy bazujące na postaci, która w poprzednich swoich filmowych wcieleniach nigdy nie bazowała na byciu głównym protagonistą. Póki co pozostaje czekać na kolejne wieści związane z tymi projektami.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?