Joker doczeka się własnego filmu!

Jokera zna każdy fan komiksu. Jest on bowiem najbardziej znanym czarnym charakterem w historiach rysunkowych DC. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że ten karykaturalny super złoczyńca jest jednym z najpopularniejszych w całej historii komiksu.

Już prawie osiemdziesiąt lat Joker jest przeciwnikiem Batmana i jego sojuszników. Rolę antagonisty Człowieka Nietoperza przyjmuje zarówno w kreskówkach, na dużym ekranie, jak i w druku.

Ostatnio Jokera ujrzeliśmy w Legionie Samobójców w 2016 r. W postać wcielił się wtedy Jared Leto. Mimo, iż niejednokrotnie były plany, aby zatrudnić aktora przy innych produkcjach z DCEU, to do tej pory w żadnej nie wystąpił. Okazuje się jednak, że ta wersja żartobliwego „Pączuszka” z Gotham doczeka się własnego filmu.

fot. kadr z Legionu Samobójców, Warner Bros

fot. kadr z Legionu Samobójców, Warner Bros

Zobacz również: Gal Gadot widziana w Waszyngtonie! Aktorka przygotowuje się do sequela Wonder Woman?

Obraz o super złoczyńcy osadzony ma zostać w świecie znanym z Legionu Samobójców. Leto przymierzany jest też do odegrania tej charakterystycznej roli w Legionie Samobójców 2, oraz  Gotham City Sirens. Nie jest pewne czy film zostanie zaprezentowany przed, czy po Legionie Samobójców 2. Obecnie trwają poszukiwania scenarzysty do produkcji osadzonej w rozszerzonym świecie DC.

Temat realizacji obrazu o partnerze Harley Quinn przewijał się już wcześniej. Rok temu do mediów podano informację o podjęciu prac nad Jokerem. Z tą różnicą, że wtedy miał być on niezależną od franczyzy DCEU produkcją. Ubiegłoroczne informacje ujawniały też nazwisko reżysera, którym miał zostać Todd Phillips znany z Kac Vegas, zaś rolę Klauna z Gotham miał negocjować Joaquin Phoenix.

Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że to film z kreowanym przez Leto złoczyńcą zostanie zrealizowany. Choć tak naprawdę, dopóki nie uderzy pierwszy filmowy klaps, a kamery nie pójdą w ruch to niczego nie możemy być pewni.

Odegrana przez Leto postać Jokera w Legionie samobójców jedynie uzupełniała historię Harley Quinn. W filmie tym starał się ją uwolnić z aresztu w Belle Reve, co zresztą się mu udało.

fot. kadr z Legionu Samobójców, Warner Bros

fot. kadr z Legionu Samobójców, Warner Bros

Zobacz również: Operation Finale – Oscar Isaac poluje na nazistę w nowym zwiastunie filmu!

Medialne doniesienia wskazują, że postać Harley Quinn pojawi się w Birds of Prey. Nie wiadomo jednak, czy razem z Jokerem. Ewentualna obecność postaci Klauna Księcia Zbrodni sprowadzi wtedy również Batmana, który prawdopodobnie zagrany zostanie przez Bena Afflecka.

Źródło: Heroic Hollywood / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe Warner Bros

Miłośnik czarnych płyt. Minimalista poszukujący dobrego smaku.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Abraa pisze:

Chcial uwolnić Amandę Waller? A nie Harley czasem?

Maciej Juchniewicz pisze:

Biję się w pierś i dziękuję za spostrzegawczość.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?