Joker – mężczyzna z napadami śmiechu chwali występ Phoenixa

Film Todda Philipsa dość mocno podzielił widownię, jednak zdecydowana większość oglądających tak czy inaczej chwali występ odtwórcy tytułowej roli. A oto kolejny dowód, że mieliśmy do czynienia z kreacją wyjątkową.

Amerykanin Scott Lotan, który cierpi na przypadłość patologicznego śmiechu, pochwalił Joaquina Phoenixa za to, że jako Joker znakomicie ujął istotę jego choroby. Sam bowiem ma te same problemy, gdy wybucha niepohamowanym śmiechem w sytuacjach niemających z tym nic wspólnego, i mniej więcej takie reakcje otrzymywał.

Miałem problemy w restauracjach, kiedy odmawiano mi bycia obsługiwanym, bo kelnerzy czuli się przy mnie niekomfortowo – mówi między innymi mężczyzna.

Krztuszenie się spowodowane jest próbami odzyskania oddechu, zaczerpnięcia powietrza. Dodatkowo ślina gromadzi się w ustach i kiedy łapiesz oddech, spada w złe miejsce.

 

Zobacz również: Kontrowersje wokół filmu Boże Ciało. Producenci odpowiadają na krytykę pierwowzoru głównego bohatera

Joker to film kryminalny o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja jest osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film jest już dostępny w kinach.

Źródło: ladbible.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?