Advertisement Advertisement
banner

Joker – młody Bruce Wayne i Alfred Pennyworth w obsadzie!

Może i produkcja Todda Phillipsa odcina się od reszty uniwersum DC – przynajmniej takie były dotychczasowe założenia – ale ikonicznych postaci tam nie zabraknie. Na pewno pojawi się Bruce Wayne w młodości oraz jego niezawodny lokaj i zarazem przyjaciel.

Panicza Wayne’a zagra Dante Pereira-Olson (Nigdy cię tu nie było, Happy!), zaś jako Alfred wystąpi Douglas Hodge, którego możemy znać choćby z występu w Czarnym Lustrze. Już wcześniej obsadzono Bretta Cullena jako Thomasa Wayne’a. Jeszcze nie wiemy, kto zagra matkę przyszłego Mrocznego Rycerza.

Bruce Wayne

Fot. Materiały prasowe – kolaż

Zobacz również: Wiemy, kto będzie złoczyńcą w solowym serialu o Alfredzie!

Szczegóły fabularne filmu wciąż trzymane są pod kluczem. Wiadomo jednak, że film o Jokerze z Joaquinem Phoenixem w roli głównej ma być filmem kryminalnym o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja ma być osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy.

Reżyserem filmu będzie Todd Phillips, pracujący razem ze Scottem Silverem (Fighter) nad scenariuszem. Jednym z producentów jest sam Martin Scorsese. Produkcja ma ruszyć we wrześniu w Nowym Jorku, a budżet filmu wyniesie około 55 milionów. Premiera Jokera została zaplanowana na 4 października 2019 roku. Film zmierzy się w kinie z Gemini Manem Anga Lee oraz The Woman in the Window z Amy Adams. Co ciekawe, wytwórnia Warner Bros. realizuje w tym samym czasie inny projekt poświęcony Jokerowi, w którym wystąpi Jared Leto.

Źródło: MovieWeb / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?