Advertisement

Joker może doczekać się sequela

Mimo, że film był zaplanowany jako pojedyncza historia, to Todd Phillips jest otwarty na dodatkowe propozycje. Według niego, Joker może otrzymać kontynuację.

Joker to jeden z filmów DC, który wyznacza nowy kierunek marki. Nie jest powiązany z innymi tytułami, nie aspiruje do tworzenia spójnego uniwersum. Nic dziwnego, że pozwolono, więc sobie na eksperymenty. Ta interpretacja Jokera, nie adaptuje bowiem żadnego z istniejących komiksów, lecz jest oryginalną wizją Todda Phillipsa. Pomysł był, więc od początku ryzykowny, ale jeśli wypali to możemy mieć do czynienia z początkiem nowej serii.

Powiem ci jedno: z Joaquinem zrobiłbym wszystko, w każdym momencie. Nie ma drugiego takiego człowieka. Jeśli chciałby to zrobić, jeśli ludziom spodobałby się film, a Warner Bros. przyszli i powiedzieli, „Wiecie co? Jeśli mielibyście jakieś pomysły…” Cóż, myślę, że wtedy obaj moglibyśmy jeszcze stworzyć coś naprawdę niezłego.

Zobacz również: Joaquin Phoenix o Jokerze i inspiracjach podczas tworzenia postaci

Fot. kadr z filmu Joker

Wygląda, więc na to, że wszystko zależy teraz od wytwórni i publiki. Jeśli Joker okaże się komercyjnym sukcesem, to czołowych twórców filmu nie trzeba będzie szczególnie zachęcać do dalszej pracy.

Film w Polskich kinach pojawi się 4 października. W filmie występują Joaquin Phoenix (Gladiator), Robert De Niro (Taksówkarz)  i Zazie Beetz (Deadpool 2).

Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Joker

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?