Joker może doczekać się sequela

Mimo, że film był zaplanowany jako pojedyncza historia, to Todd Phillips jest otwarty na dodatkowe propozycje. Według niego, Joker może otrzymać kontynuację.

Joker to jeden z filmów DC, który wyznacza nowy kierunek marki. Nie jest powiązany z innymi tytułami, nie aspiruje do tworzenia spójnego uniwersum. Nic dziwnego, że pozwolono, więc sobie na eksperymenty. Ta interpretacja Jokera, nie adaptuje bowiem żadnego z istniejących komiksów, lecz jest oryginalną wizją Todda Phillipsa. Pomysł był, więc od początku ryzykowny, ale jeśli wypali to możemy mieć do czynienia z początkiem nowej serii.

Powiem ci jedno: z Joaquinem zrobiłbym wszystko, w każdym momencie. Nie ma drugiego takiego człowieka. Jeśli chciałby to zrobić, jeśli ludziom spodobałby się film, a Warner Bros. przyszli i powiedzieli, „Wiecie co? Jeśli mielibyście jakieś pomysły…” Cóż, myślę, że wtedy obaj moglibyśmy jeszcze stworzyć coś naprawdę niezłego.

Zobacz również: Joaquin Phoenix o Jokerze i inspiracjach podczas tworzenia postaci

Fot. kadr z filmu Joker

Wygląda, więc na to, że wszystko zależy teraz od wytwórni i publiki. Jeśli Joker okaże się komercyjnym sukcesem, to czołowych twórców filmu nie trzeba będzie szczególnie zachęcać do dalszej pracy.

Film w Polskich kinach pojawi się 4 października. W filmie występują Joaquin Phoenix (Gladiator), Robert De Niro (Taksówkarz)  i Zazie Beetz (Deadpool 2).

Źródło: collider.com / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Joker

Uzależniony od powtarzania Władcy Pierścieni i Johna Wicka, pochłonięty przez Marvela, w wiecznym oczekiwaniu na nowy film Finchera, a do tego opętany przez F1.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?