Advertisement

Joker – można już przeczytać scenariusz!

Film Todda Phillipsa to była prawdziwa bomba – nie tylko box office’owa, ale i popkulturowy fenomen, a także jeden z częstszych przedmiotów polemik w 2019 roku.

Joker ma jedną z najbardziej szokujących historii wśród ostatnich produkcji superhero (choć tak naprawdę ma stosunkowo niewiele cech, które zaliczają go do tego grona). TUTAJ możecie przeczytać scenariusz, napisany przez Todda Phillipsa i Scotta Silvera.

Joker

Zobacz również: Złote Globy 2020 – ogłoszono nominacje! Joker, Tarantino i Scorsese wśród docenionych!

Joker to jeden z największych sukcesów wśród filmów spod znaku DC. Oprócz niego, wśród tytułów powstałych po starcie DCEU, tylko Aquaman był wstanie przekroczyć barierę miliarda dolarów. Historia słynnego szaleńca z Gotham kosztowała jednak zaledwie 60 milionów. Oznacza to ogromny zysk dla studia, które do niedawna miało duże kłopoty ze swoimi adaptacjami komiksów.

Źródło: Deadline / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Joker

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?