Joker – nowy, dziwaczny zwiastun od Aldo Jonesa

Ostatnimi czasy popularne są różnego rodzaju przeróbki Aldo Jonesa, w których twórca bawi się w różnoraki sposób popkulturowymi tropami.

Joker jest jednym z największych kinowych wydarzeń ostatnich miesięcy, zatem i on musiał w końcu paść „ofiarą” Jonesa. I tak oto w poniższej przeróbce nie mogło zabraknąć motywów z Gwiezdnych Wojen, filmów DC, 300, no i oczywiście nieśmiertelnego Tommy’ego Wiseau.

Zobacz również: Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie – Rey używa mocy w nowej zapowiedzi!

Joker to jeden z największych sukcesów wśród filmów spod znaku DC. Oprócz niego, wśród tytułów powstałych po starcie DCEU, tylko Aquaman był wstanie przekroczyć barierę miliarda dolarów. Historia słynnego szaleńca z Gotham kosztowała jednak zaledwie 60 milionów. Oznacza to ogromny zysk dla studia, które do niedawna miało duże kłopoty ze swoimi adaptacjami komiksów.

Źródło: Youtube / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Joker

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?