Joker – reżyser chciałby zobaczyć film o Batmanie z jego świata DC

Joker Todda Phillipsa odniósł niesamowity sukces, i choć nie brakuje mu krytyków, trzeba uczciwie przyznać, że na polu komercyjnym i artystycznym osiągnął bardzo dużo. Sam twórca z kolei chciałby najwyraźniej pewnego poszerzenia uniwersum.

Tam, gdzie jest Joker, musi być Batman? Cóż, najnowszy film z Joaquinem Phoenixem w roli głównej na pewno nieco pozmieniał pewne kanoniczne kwestie, jako że Mroczny Rycerz nie tylko nie był tam przyczyną sprawczą narodzin tego arcyprzestępcy, ale zarazem to właśnie dzięki Jokerowi do jego powstania dojdzie lata później.

Wobec tak zmienionej sytuacji, Phillips przyznał podczas jednego z wywiadów, że byłby ciekaw, jak wyglądałby ten superheros właśnie w takim uniwersum.

Chciałbym zobaczyć, jak prezentowałby się Batman w tej wersji Gotham – przyznaje reżyser.

Tym, co mnie interesowało we włączeniu Batmana do naszego filmu, było zagadnienie, jakiego rodzaju Batmana tworzy takie Gotham. To właśnie mnie w tym wszystkim frapowało.

Joker

Fot. YouTube

Trzeba przyznać, że byłoby ciekawe zobaczyć, jak Bruce Wayne dorasta w mieście zbrodni nakreślonym przez Todda Phillipsa, w jaki sposób sierota-miliarder staje się bezkompromisowym obrońcą Gotham. Może jest to jakiś trop dla kolejnych twórców i doczekamy się produkcji przedstawiającej komiksowy mit Batmana w innym świetle? A jako że widzieliśmy już zupełnie inną twarz Thomasa Wayne’a – nie jako wzór do naśladowania, tylko jedną z przyczyn upadku miasta – to znajdzie się ktoś, kto wykreuje jego syna w kierunku postaci znanej nam choćby z komiksu White Knight?

Zobacz również: Najlepsze thrillery 2019 roku! Ranking aktualizowany!

Joker to jeden z największych sukcesów wśród filmów spod znaku DC. Oprócz niego, wśród tytułów powstałych po starcie DCEU, tylko Aquaman był wstanie przekroczyć barierę miliarda dolarów. Historia słynnego szaleńca z Gotham kosztowała jednak zaledwie 60 milionów. Oznacza to ogromny zysk dla studia, które do niedawna miało duże kłopoty ze swoimi adaptacjami komiksów.

Film Phillipsa to film kryminalny o osobie odtrąconej przez społeczeństwo. Akcja jest osadzona w latach 80. i niepowiązana w żaden sposób z wcześniejszymi wyczynami uniwersum DC. Oprócz Phoenixa wystąpią w filmie również: Bryan Callen, Marc Maron, Robert De Niro, Zazie Beetz oraz Frances Conroy. Film jest już dostępny w kinach.

Źródło: screenrant.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe – kolaż

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?