AdvertisementKapitan Marvel – dowiedzcie się, co o filmie piszą krytycy! Mamy pierwsze recenzje!

Nadeszła pierwsza fala recenzji dotyczących filmu Kapitan Marvel. Mimo iż nie brakuje tutaj znanych narzekań oraz faktu, że ukazana przez twórców obrazu historia postaci Carol Danvers nie jest tak przełomowa, jak zakładano, sam film spotkał się z dość ciepłym przyjęciem wśród krytyków.

Kapitan Marvel

Fot.: Marvel

Zobacz również: X-Men: Mroczna Phoenix – zobacz młodą Jean Grey w międzynarodowym zwiastunie!

Obecny wynik filmu na portalu Rotten Tomatoes wynosi 85% pozytywnych recenzji ze 101. Krytycy twierdzą, iż film jest pełen akcji, humoru, a także niesamowitych i zapierających dech w piersiach efektów specjalnych. Ponadto według nich Kapitan Marvel całkiem sprawnie wprowadza na ekrany kin kolejną heroiną z komiksowego uniwersum, wykorzystując znaną i sukcesywną formułę. Jak zatem obraz prezentuje się na tle innych, podobnych jemu samemu?

No cóż… Wonder Woman uzyskała na omawianym portalu pułap 93% pozytywnych recenzji, a Czarna Pantera aż 97%! Przy takich osiągach, 85% procent Kapitan Marvel wypada nieco blado…

Niemniej aktualnie omawiane widowisko plasuje się obok takich pozycji jak Avengers: Wojna bez granic (85%) czy Ant-Man i Osa (88%), co nie jest przecież złym osiągnięciem. Jednakże na ostateczny wynik uzyskany przez produkcję przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, lecz ten powinien się już jakoś drastycznie zmienić.

Źródło: ComicBookMovie.com / Ilustracja wprowadzenia – Marvel

Redaktor

Redaktor prowadzący działu: Z ostatniej chwili. Miłośnik kina akcji lat 80., produkcji młodzieżowych oraz wysokobudżetowych filmów przygodowych, fantasy i science-fiction. Widz szczególnym podziwem darzący oldskulowe animacje, a także pełne magii i wdzięku obrazy Disneya. Poza tym meloman i zwolennik gier komputerowych - fan Tomb Raidera i urody panny Lary Croft - który ukończył Politechnikę Gdańską i z wykształcenia jest specjalistą w dziedzinie szeroko pojętej chemii. Poza tym osoba publikującą na wielu portalach, którymi są: Filmweb.pl, Altao.pl i CdAction.pl.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?