Kapitan Marvel – film mógł się zakończyć inaczej

Uwaga: tekst zawiera spoilery związane z zakończeniem filmu Kapitan Marvel.

W kinie zadomowił się już film poprzedzający zbliżającą się czwartą część Avengers. Jak się okazuje, origin story Carol Danvers mogło zakończyć się nieco inaczej.

Montażystka Debbie Berman przyznała, że z początku tytułowa superheroska miała wyruszyć w końcową podróż zupełnie sama. Jednak ostatecznie uznano, że zabrawszy się z zaprzyjaźnionymi Skrullami wyglądało to bardziej sensownie, jako że uzasadniło fakt, iż odleciała na długi czas z Ziemi zaraz po tym, jak nieoczekiwanie znalazła tam dawne życie.

Mimo to Koniec gry nie ukaże nam, co działo się dokładnie z Danvers w przeciągu ponad 20 lat – takiej odpowiedzi udzielił przynajmniej Kevin Feige. Jednak ma zostać wspomniana kwestia odpowiedzialności Kapitan Marvel za nie tylko Ziemię i okolice, ale także o wiele dalsze obszary.

Zobacz również: James Gunn powraca na stanowisko reżysera Strażników Galaktyki 3!

Akcja filmu Kapitan Marvel została osadzona w 1995 roku i przedstawia losy kobiety o imieniu Carol Danvers. Bohaterka jest byłym pilotem amerykańskich myśliwców, która następnie stała jedną z najsilniejszych w całej galaktyce superbohaterek. Kobieta dołączyła między innymi do Starforce, czyli elitarnego zespołu wojskowego Kree, zanim powróciła do domu z głową pełną pytań odnośnie jej przeszłości oraz tożsamości. Niestety bohaterka nie ma czasu należycie zastanowić się nad dręczącymi ją kwestiami, Ziemia bowiem wplątuje się w konflikt międzygalaktyczny, toczony pomiędzy dwoma, obcymi światami.

Najważniejsi członkowie obsady: Brie Larson – Carol Danvers / Kapitan Marvel; Samuel L. Jackson – Nick Fury; Ben Mendelsohn – Talos; Jude Law – Walter Lawson / Mar-Vell; Gemma Chan – Minn-Erva; Lee Pace – Ronan, Clark Gregg – Coulson i Djimon Hounsou – Korath.

Źródło: comicbook.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Natiiii3 pisze:

Filmy świetny, warty obejrzenia.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?