Kapitan Marvel – petycja w sprawie zmiany Brie Larson na aktorkę o innym kolorze skóry, reprezentującą ruch LGBT

Film, który poprzedził Avengers: Koniec gry, wzbudził ogromne kontrowersje w świecie kina. Nie tyle samą treścią, co pozafilmowymi incydentami kręcącymi się wokół odgrywającej główną rolę Brie Larson. Teraz aktorka dla odmiany obrywa rykoszetem od jakiejś części społeczności, którą wsparła.

Powstała bowiem petycja, która nawołuje do tego, by Larson udowodniła, że wsparcie, jakie wielokrotnie okazywała sprawie większej roli mniejszości w filmach, nie składało się tylko z pustych słów. W jaki sposób miałaby to zrobić? Nic prostszego – wystarczy, że ustąpi z roli Kapitan Marvel na rzecz aktorki o innym kolorze skóry, która reprezentować będzie ruch LGBT. Miałby to być krok przeciwko domniemanej białej supremacji w Hollywood. W chwili, gdy to piszemy, petycję wspiera już ponad 11 tysięcy osób. Pełną jej treść zobaczycie TUTAJ.

Zobacz również: Avengers: Koniec gry – reżyser potwierdza, że kontuzja jednego z Avengerów jest permanentna

Akcja filmu Kapitan Marvel została osadzona w 1995 roku i przedstawia losy kobiety o imieniu Carol Danvers. Bohaterka jest byłym pilotem amerykańskich myśliwców, która następnie stała jedną z najsilniejszych w całej galaktyce superbohaterek. Kobieta dołączyła między innymi do Starforce, czyli elitarnego zespołu wojskowego Kree, zanim powróciła do domu z głową pełną pytań odnośnie jej przeszłości oraz tożsamości. Niestety bohaterka nie ma czasu należycie zastanowić się nad dręczącymi ją kwestiami, Ziemia bowiem wplątuje się w konflikt międzygalaktyczny, toczony pomiędzy dwoma, obcymi światami.

Najważniejsi członkowie obsady: Brie Larson – Carol Danvers / Kapitan Marvel; Samuel L. Jackson – Nick Fury; Ben Mendelsohn – Talos; Jude Law – Walter Lawson / Mar-Vell; Gemma Chan – Minn-Erva; Lee Pace – Ronan, Clark Gregg – Coulson i Djimon Hounsou – Korath.

Źródło: Screen Geek / Ilustracja wprowadzenia: kadr z filmu Kapitan Marvel

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Seqov pisze:

Świat schodzi na psy… a ja żadam zeby w filmie o Luther Kingu główną role grał biały heteroseksualny mężczyzna.

deus-cosma_deus pisze:

„Teraz aktorka dla odmiany obrywa rykoszetem od jakiejś części społeczności, którą wsparła.”-od niewielkiej części. Nie ma takiej społeczności która byłaby wolna od idiotów.

Dawid Król pisze:

Film jest tworzony na podstawie komiksów. W komiksach bohaterka ma biały kolor skóry.
Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić. Dziękuję 😃

Jelly pisze:

Masz rację. Dokładnie. Bardzo podobna do aktorki

Qri pisze:

w komiksach Nick Fury jest też biały, ale chyba osadzenie w tej roli Samuela L. Jacksona wyszło wszystkim na dobre
tak więc może kiedyś to zrobią, ale na razie wymiana aktora w nijako ciągłym uniwersum byłaby głupotą

9999 pisze:

Chyba kogoś poje**** mają zostawić tą aktorkę ponieważ już zagrała Carol oraz kolor skóry i to że nie była LGBT było w komiksach

TEDE pisze:

Porąbało ludzi zdrowo

Aleks pisze:

To jest jakaś kpina. Świat dąży do upadku.

Janek253 pisze:

To jakaś kpina. To już jest koniec.

Jakiś prawicowiec. pisze:

Nie ma już nic. Jesteśmy wolni. Możemy iść.

Su lonf pisze:

Do tej pory byłem tolerancyjny…
Ale to zaczyna przypominać próbę zdominowania wiekszosci ,chyba pora zacząć walczyć z tym g@#nem. Dac palec to chcą rękę odrąbać…

Dago pisze:

Brie to feministka, wypowiadająca się wielokrotnie na podobne tematy. Podobnie mówiła o użytkownikach jednego z serwisów opiniotworczych, że tworzą go głównie biali mężczyźni a ich zdanie nic jej nie obchodzi. Ponadto zagrała słabo i drewnianie. Petycja pokazuje obusiecznosc miecza, którym się wymachuje – popieram!

Dziedzickorony pisze:

Skoro zagrasz lepiej to zapraszam, zagrała tak, że dało się oglądać i sama w sobie do postaci z komiksów jest podobna. Ciemno skóra aktorka to byłoby dno jeśli chodzi o Marvel Studio, bo nawiązują do komiksów. Więc nie pozwolą na podważanie źródła jakim są Komiksy, które polecam poczytać inaczej się nie wypowiadaj bo jak to się mówi „gówno wiesz bo w dupie byłeś”.

Dago pisze:

Myślę, że Twoje zdanie „zagrała tak, że dało się oglądać” podsumowuje cały jej kunszt aktorski 🙂 Wielomilionowe filmy nie powinny być grane, bez zmiany mimiki twarzy na poziomie, który co najwyżej da się oglądać. Wyraźnie odstaje od kadry aktorskiej w dodatku, nie potrafi poruszyć serca fanów,. W petycji nie do końca chodzi o rzeczywistą wymianę aktorki, wystarczy ruszyć szarymi komórkami i rozeznać się w temacie. Raczej pstryczek w stronę aktorki oraz Kevina Feige. Napisałem komentarz, ponieważ nie jest to typowe dla naszych czasów, próbowanie wcisnąć aktora z mniejszości do uniwersum, całość ma drugie dno i warto zdawać sobie z tego sprawę.
Ciekawe, że na podstawie komentarza o Brie, rozstrzygnąłeś czy czytałem komiksy, czy też nie. Również mój poziom wiedzy o komiksach, dlatego obawiam się, że wychodzi tutaj brak umiejętności prowadzenia dialogu, albo kompleksy, gdyż sam nie miałeś przyjemności przeczytać zbyt wielu – a gorąco polecam!

Piłsudski pisze:

Aż 11 tysięcy pojebanych ludzi. Smutne.

Bob pisze:

Pierwsza Captain Marvel była wlasnie czarna kobieta

Sosna pisze:

Boże, należę do L ale nie mam zamiaru utożsamiać się z tym syfem… Społeczność czy ugrupowania LGBT aktualnie niszczą wszystko i robią z nas potwory. Przykro mi że tak jest. Mam nadzieję że nie wszyscy homoseksualni zgadzają się z tymi bredniami. P. S. Dla. Mnie ta aktorka była OK i chętnie zobaczę ją w kolejnych częściach.

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?