Advertisement

Killers of the Flower Moon – film Scorsese potrzebuje ogromnego budżetu

Wieści o nowej produkcji Martina Scorsese zelektryzowała fanów twórcy. Samo jego nazwisko wespół z DiCaprio i De Niro jest więcej niż zachęcające. Killers of the Flower Moon może jednak borykać się z pewnymi problemami natury finansowej.

Według najnowszych doniesień, western Scorsese będzie potrzebował aż 220 milionów dolarów budżetu. Biorąc pod uwagę fakt, że nie jest to z pewnością produkcja mająca przynieść krociowe zyski, Paramount Pictures – które ostatnimi czasy miało sporo strat przy swoich blockbusterach – może mieć uwagi co do spełnienia tychże wymagań. Mówi się, że Scorsese ma w planach ewentualne zaoferowanie się z Killers of the Flower Moon Netfliksowi, z którym zrobił Irlandczyka.

Fot. Evan Agostini/Invision/AP/Shutterstock

Zobacz również: Westworld – cover Guns N’ Roses już do posłuchania!

Scenariusz Killers of the Flower Moon powstał na podstawie książki Davida Granna o tym samym tytule. Literacki pierwowzór opowiada prawdziwą historię tajemniczych morderstw plemienia Indian Osage w Oklahomie, gdzie pod ich ziemią odkryto złoża ropy naftowej. Sprawa była jedną z pierwszych, jakie podjęła FBI.

Źródło: Collider / Ilustracja wprowadzenia: Evan Agostini/Invision/AP/Shutterstock 

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?