Kina sieci Multikino są otwarte – komentarz Prezesa Zarządu

Sytuacja polskich kin jest mocno utrudniona z powodu nawrotu pandemii koronawirusa.

Mimo to kina w naszym kraju nadal są otwarte. Oto komentarz w tej sprawie ze strony Pawła Śwista, Prezesa Zarządu Multikino S.A.:

Na dzień dzisiejszy branża kinowa w Polsce funkcjonuje głównie dzięki dostępności w repertuarze polskich filmów. Doceniamy również fakt,
że pomimo znaczącego rozszerzenia wprowadzanych obecnie obostrzeń, rząd umożliwił kontynuację działania kin w całej Polsce. Naszym zdaniem kino jest miejscem bardziej bezpiecznym niż np. restauracje, bary czy inne podobne miejsca spędzania wolnego czasu, co wynika z kilku aspektów:

  • w kinach miejsca alokowane są przez system biletowy, który automatycznie narzuca odpowiedni odstęp, zapewniając utrzymanie dystansu społecznego,
  • widzowie podczas seansu siedzą tyłem do siebie i nie prowadzą rozmów,
  • widzowie mają obowiązek nosić maseczkę lub przyłbicę. 

Obecnie wszystkie kina sieci Multikino, zarówno te znajdujące się w żółtych jak i w czerwonych strefach, funkcjonują normalnie i są otwarte 7 dni w tygodniu – oczywiście z   utrzymaniem obowiązujących limitów, zgodnie z którymi liczba dostępnych miejsc na salach kinowych została ograniczona do 25%. Nasi pracownicy każdego dnia dokładają starań, żeby osoby odwiedzające Multikina czuły się komfortowo
i bezpiecznie.

Mamy nadzieję, że polscy dystrybutorzy utrzymają swoje plany repertuarowe, co pozwoli nam na zaoferowanie naszym widzom nowych filmów i wykluczy konieczność zamykania lub ograniczania czasu otwarcia kin.

Od dziś zapraszamy na premierowe pokazy filmów „Banksterzy” oraz „Tajemniczy ogród”. Ponadto w repertuarze nadal można znaleźć polski hit ostatnich tygodni – „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, oraz znakomitą animację dla najmłodszych widzów – „Trolle 2”. W listopadzie cała branża kinowa i miliony widzów czekają na czwartą część „Listów do M.”

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?