Klatka ze Stramowskim i Warnke dalej powstaje. W 2019 roku będą dwa filmy o MMA?

Film Klatka miał być  pierwszym polskim filmem rozgrywającym się w środowisku zawodników mieszanych sztuk walki. Jego realizacja stanęła jednak pod znakiem zapytania, gdy z projektu wycofali się kluczowi partnerzy – federacja KSW i dystrybutor NEXT Film – którzy zdecydowali się stworzyć od podstaw zupełnie nowy film o tytule Underdog.

Wielu czytelnikom wczorajsza informacja o filmie Underdog mogła mylić się z dotychczasowymi wiadomościami o Klatce. Okazuje się, że pomimo podobnego opisu, obecności w obsadzie Eryka Lubosa oraz tych samych partnerów – federacji KSW i dystrybutora filmowego NEXT Film – nie doszło do zmiany tytułu i wymiany obsady, a do opuszczenia przez obu wymienionych wspólników projektu Klatka. Wbrew niektórym medialnym publikacjom realizowany od kilku miesięcy film z Piotrem Stramowskim i Katarzyną Warnke nie został również anulowany, a powodem wycofania się obu firm nie są zbyt wysokie wymagania finansowe aktorskiej pary. W przyszłym roku zatem możemy doczekać się powtórki z „Nie pomyl filmu”, bo najwyraźniej trzeba spodziewać się dwóch podobnych produkcji rozgrywających się w środowisku MMA. Domino Film, producent Klatki, przekazał nam oficjalne oświadczenie, w którym informuje, że będzie kontynuował prace nad filmem we własnym zakresie, a do zakończenia ich pozostały jedynie końcowe zdjęcia oraz postprodukcja.

Pełna treść oświadczenia producenta Domino Film poniżej:

W związku z rozpowszechnianymi publicznie nieprawdziwymi i wprowadzającymi w błąd informacjami o losach produkcji filmu Klatka, w reżyserii Konrada „Maximiliana” Piotrowskiego, Domino Film, jako producent filmu, zapewnia, że tytuł, ani główna obsada filmu nie uległy zmianie. W roli głównej pozostaje doskonale wszystkim znany Piotr Stramowski oraz Katarzyna Warnke. Przerwa w produkcji wymuszona została zerwaniem współpracy ze strony kluczowych partnerów projektu, w tym federacji KSW i dystrybutora NEXT Film. Wspomniani partnerzy, zdecydowali się na realizację konkurencyjnego projektu, angażując do niego, Eryka Lubosa – aktora wcześniej zaangażowanego i kilka miesięcy przygotowującego się do gry w filmie Klatka. Przed ekipą Klatki końcowe zdjęcia, etap postprodukcji i przygotowania do premiery. Więcej szczegółów wkrótce!

Klatka stramowski warnke film

fot. instagram/piotrstramowskiofficial / instagram/kasiawarnke

Zobacz również: Top 15 – Najlepsze filmy o piłce nożnej

Opis i obsada filmu Klatka:

Film Klatka opowiada o losach Tomasza, zawodnika MMA, którego gra Piotr Stramowski oraz jego największego rywala Marka – w tej roli Eryk Lubos. MMA, czyli mieszane sztuki walki to sport, który budzi ogromne emocje i kontrowersje. Zawodnicy walczą w klatkach i używają każdej dozwolonej techniki, by obalić przeciwnika. To zamknięte i hermetyczne środowisko i właśnie tam toczy się historia bohaterów filmu. Jak przekonują twórcy, Klatka to nie tylko historia o MMA. To również film o walce poza ringiem. O miłość, o rodzinę, o siebie.

W obsadzie obok Piotra Stramowskiego, Eryka Lubosa i Katarzyny Warnke znaleźli się Joanna Orleańska, Przemysław Sadowski i Robert Wabich. Reżyseruje Konrad „Maximilian” Piotrowski.

Źródło: Moviesroom.pl / ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Kinonarkoman. Fan J. Chastain, M. Wasikowskiej i kina azjatyckiego (w szczególności południowokoreańskiego). W wolnych chwilach ogląda piłkę nożną i udaje, że prowadzi bloga. Kontakt: k.stawinski@moviesroom.pl

Więcej informacji o
, , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?