Advertisement

Kler – pierwszy zwiastun najnowszego filmu Wojciecha Smarzowskiego!

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Kler. Produkcja rzuci  światło na tematy przemilczane związane z Kościołem katolickim. Fabuła skupi się na losach trójki duchownych.

W rolach głównych  filmu Kler wystapią Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak oraz – po raz pierwszy u Smarzowskiego – Janusz Gajos. W doskonałej, pełnej gwiazd obsadzie znaleźli się także m.in.: Joanna Kulig, Katarzyna Herman, Rafał Mohr, Robert Wabich, Henryk Talar i Izabela Kuna. Nowy projekt Smarzowskiego do kin wejdzie 28 września. Czy wzbudzi kontrowersje? Przekonamy się już niedługo. Spójrzcie teraz na krótki przedsmak nadchodzącego hitu.

Aktualizacja [8 sierpnia]: Kino Świat zaprezentował nową wersję zwiastuna filmu Kler, z której wycięto m.in. scenę z nagością.

Zobacz również: Kler – opis i pierwsze zdjęcie z nowego filmu Smarzowskiego!

Opis filmu: Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce… Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

Źródło: Youtube/ Ilustracja wprowadzenia: Bartosz Mrozowski

Redaktor

Interesuję się literaturą i filmem. Sięgam po różnorodne gatunki, najczęściej po skandynawskie kryminały (Kurt Wallander, Harry Hole). Fanka Harry'ego Pottera i Sherlocka Holmesa.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Paweł pisze:

Rydzyk zblokował zwiastun 🤣🤣🤣🤣🤣

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?