the old guard background Advertisement

Kraina lodu 2 zamraża konkurencję i zbliża się do miliarda dolarów przychodu

Nowy hit Disneya zmierza jak na razie od zwycięstwa do zwycięstwa. Ostatnie dni nie były inne.

Kraina lodu 2 przyniosła w weekend studiu Myszki Miki przychody wynoszące 34.7 milionów dolarów w Ameryce Północnej, poza jej granicami zaś – 90 milionów dolarów. To sprawia, że po trzecim tygodniu uzbierali już zawrotne 920 milionów dolarów. W tym przypadku miliard wydaje się być zwykłą formalnością. Nieźle poczyna sobie nadal Na noże Riana Johnsona, zbierając 14.1 miliona dolarów, podium zamyka zaś Le Mans 66′, z 6.37 milionami dolarów. Katastrofalne otwarcie zaliczył z kolei Playmobil. Film, gromadząc w USA zaledwie 811 tysięcy dolarów. Jest to jeden z najgorszych krajowych wyników w historii.

Zobacz również: Kraina lodu 2 z nowymi rekordami box office, świetne wyniki Na noże

Kraina lodu 2, sequel animacji z 2013 roku tym razem zabierze widzów w podróż do starożytnych i tajemniczych krain. Elza razem z siostrą i przyjaciółmi będzie musiała odkryć źródło swoich magicznych mocy. Stawką jest oczywiście bezpieczeństwo królestwa Arendelle. Premiera filmu wyznaczona była na 22 listopada.

Źródło: comicbookmovie.com / Ilustracja wprowadzenia: materiały prasowe

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
, ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?