Król Lew drugim najlepiej zarabiającym filmem w tym roku!

Król Lew, przeganiając Piękną i Bestię, stał się najbardziej dochodową adaptacją live-action Disneya. Film zarobił ponad 1,3 miliarda dolarów na całym świecie i w tym roku ustępuje już tylko nietykalnemu Avengers: Koniec gry.

Dzięki takiemu wynikowi, Król Lew Disneya ma miano dwunastej najlepiej zarabiającej produkcji w historii. Remake kultowej animacji przeskoczył w światowym rankingu box office m.in. Ostatniego Jedi, Krainę lodu oraz oryginał, na którym bazował. Awans do pierwszej dziesiątki jest tylko kwestią czasu, jako że dziesiąty Black Panther ma na koncie zaledwie ok. 12 milionów więcej, a Simba i spółka pobędą jeszcze trochę w kinach.

król lew

Fot. Kadr z filmu Król Lew

Zobacz także: Guillermo del Toro zdradza szczegóły kolejnego filmu!

Adaptacje live-action stają się coraz popularniejsze – Król Lew i Aladyn znajdują się wśród pięciu najlepiej zarabiających produkcji w 2019 roku. Łączny dochód z tych filmów wyniósł ponad 2,3 miliarda dolarów. Te statystyki jasno nam mówią, że przerabianie kultowych animacji na wersje aktorskie jest wyjątkowo opłacalną zabawą dla Disneya, który nie zwalnia tempa, ponieważ w październiku czeka nas premiera Czarownicy 2.

Źródło: Box Office Mojo / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Adept kina gangsterskiego, neonowej stylistyki lat 80. oraz wszystkiego, co zgrabnie bawi się konwencją.

Więcej informacji o
, , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?