Król Lew – pojawiły się pierwsze recenzje! Póki co rozczarowanie

Raptem przedwczoraj informowaliśmy o pierwszym opiniach w Internecie na temat wersji live-action jednej z najwspanialszych animacji w historii. I biorąc pod uwagę ich treść, mało kto mógłby się spodziewać na tyle mocnego zwrotu, gdy dojdzie do pierwszych recenzji.

Otóż Król Lew zebrał już na tę chwilę 112 recenzji, z których zaledwie 58% jest pozytywnych. Zgodnie z oczekiwaniami, raczej nie ma uwag w stosunku do wizualnego aspektu produkcji, który ma być jej najmocniejszym punktem. Często podkreśla się jednak typowy dla na nowo opowiedzianych historii Disneya brak oryginalności, wielu krytyków zwraca uwagę na to, że interpretacji Favreau brakuje również energii oryginału. Dodano jednak, że dla pewnych fanów tego typu dawka nostalgii wystarczy, by byli zadowoleni.

Zobacz również: Król Lew z pierwszymi opiniami! Czyżby wielki sukces live-action?

Simba to młody następcą tronu, którego ojcem jest król Mufasa. Nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się jednak z jego narodzin. Następcą Mufasy miał być jego brat – Skaza, który nie odpuści dopóki nie zdobędzie należnej mu władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany. Pozostaje jednak wierny naukom swojego ojca, Mufasy, biorąc do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Król Lew będzie miał swoją premierę 19 lipca 2019 roku.

Źródło: Rotten Tomatoes / Ilustracja wprowadzenia: Disney

Redaktor

Miłośnik literatury (w szczególności klasycznej i szeroko pojętej fantastyki), kina, komiksów i paru innych rzeczy. Jeżeli chodzi o filmy i seriale, nie preferuje konkretnego gatunku. Zazwyczaj ceni pozycje, które dobrze wpisują się w daną konwencję.

Więcej informacji o
,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zarejestruj się, jeśli nie masz konta Nie pamiętasz hasła?